Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Steagul Rosu-Galben-Negru


Muttley

Recommended Posts

1503.png.da98ba04fa56c076d4604bfeaa81809c.png

Dupa cum ii spune si numele (la care nu stiu cat de inspirat am fost), o noua si ultima in FM17 probabil, incercare de cariera. Echipa aleasa de aceasta data - FC Brasov. Una care pluteste intr-un ocean de incertitudine acum si nu se stie cum va continua din sezonul acesta o traditie a Stegarilor inceputa inca din 1936. E adevarat ca vitrina clubului este aproape goala, dar a petrecut peste 4 decenii in prima liga din Romania, si a lansat numerosi jucatori care au mers mai departe sa joace pentru alte echipe sau pentru nationale. In joc inca arata a un club decent, cu facilitati si buget mult peste media ligii secunde de la noi. 

Cariera se va desfasura in FM Touch si va fi una de tip Youth Academy (adica nu voi transfera/imprumuta niciun jucator pe tot parcursul carierei, bazandu-ma doar pe ceea ce vine prin youth intake). Lista de realizari de mai jos are doar rolul de a ma motiva prin clipele mai neplacute ale parcursului, si mai mult ca sigur multe dintre ele nu vor fi atinse niciodata. Nu cred ca voi avea timp de updateuri regulate, dar de cate ori se va intampla ceva interesant sau deosebit o sa incerc sa povestesc si aici. 

1503.png.da98ba04fa56c076d4604bfeaa81809c.png

Realizari Nationale

Promovarea in Liga I - Done

Cupa Ligii - N/A

Cupa Romaniei - N/A

Supercupa Romaniei - N/A

Campioni in Liga I - N/A

Realizari Internationale

Calificarea in Competitiile Europene - N/A

Calificarea in Grupele EL/CL - N/A

Primavara Europeana - N/A

Castigare Europa League - N/A

Castigare Champions League - N/A

Castigare Campionat Mondial al Cluburilor - N/A

Dezvoltarea Clubului

Training - Impressive (2016)

Youth - Average (2016)

Stadium - Tineretului - 8800 (2016) 

Fierce Rival - N/A

Jucatorii Brasovului

Jucator in Nationala U21 - N/A

Jucator in Nationala Mare - N/A

Jucator cel mai bun din Liga I - N/A

Jucator Golgeter Liga I - N/A

Jucator Trofeu personal European - N/A

Jucator Trofeu personal International - N/A

1503.png.da98ba04fa56c076d4604bfeaa81809c.png

Link to comment
Share on other sites

Un lot de jucatori destul de mare la dispozitia managerului Marian Ivan ;). Ce ma ingrijoreaza in perspectiva este ca sunt cam multi jucatori imprumutati la prima echipa (si sunt printre cei mai buni disponibili). La echipa a doua sunt multi jucatori dar niciunul nu se pare a se evidentia ca fiind de mare perspectiva. Pe multi dintre ei i-am gasit deja imprumutati la echipe de liga a 3a.

NzX0s.png

NzP2S.png

Link to comment
Share on other sites

Un inceput de sezon mai bun decat toate previziunile noastre. Sburlea a fost pur si simplu fantastic in prima parte a sezonului ligii a doua, reusind sa inscrie gol dupa gol. In toata aceasta perioada am avut o singura infrangere, e adevarat foarte categorica in meciul cu Viitorul Constanta din Cupa Romaniei. Momentan suntem destul de comfortabil pe locul I, si incep sa ma gandesc daca merita sa promovam acum cand o sa pierdem cei mai buni jucatori in urma terminarii imprumuturilor si nu stim inca ce vine din spate. Si finantele noastre sunt deocamdata pe rosu. O sa vedem ce va fi in a doua perioada a sezonului.

NzE45.png

Nz5bt.png

NzLS4.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kevinluci said:

Oare reînvie Sburlea? Frumoase rezultate.

Neasteptat de bune. Dar Sburlea a mai scazut un pic dupa pauza de iarna, cine stie cate sarmale a bagat. Merge in schimb Moldoveanu, care e dorit de Barcelona, mare pacat ca nu e al nostru.

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma am reusit nu numai sa promovam, dar si sa castigam destul de comfortabil liga a 2a, urmati de o surpriza inca si mai mare decat noi, cei de la Afumati care ne insotesc in Liga I. Cele 4 infrangeri din partea a doua a sezonului s-au datorat in mare parte faptului ca am incercat pe cat posibil sa limitez timpul de joc al celor imprumutati si sa ne bazam mai mult pe cei care vor fi alaturi de noi si in urmatorul sezon. 

RTFaU.png

Promovam intr-o liga I in care Astra i-a suflat lui Dinamo titlul in ultima etapa, iar alaturi de cele doua mai merg in Europa Steaua, Botosani si Craiova. Nu ne vom mai intalnii cu Voluntari si Pandurii care au retrogradat in Liga a IIa, in timp ce ACS Timisioara a castigat destul de comfortabil barajul.

RT8mM.pngRT0TI.png

Momentul cel mai asteptat al unei astfel de cariere. Am primit 5 jucatori, si cred ca toti pot ajunge decenti la nivelul Ligii I. Ungureanu pare a fi cel mai bun prospect din acest sezon, si va merge catre pozitia de AMR, acolo unde dupa terminarea imprumuturilor nu mai avem niciun jucator de baza. In masura in care rezultatele o sa ne permita o sa incerc sa le ofer si celorlalti cateva minute.

RTIMN.png

RTK5D.png

 

Link to comment
Share on other sites

R9ZoS.png

Iar pe bara. Cred ca asta e sfarsitul lui FM17 pentru mine, nu mai am nicio idee de cariera si nici sezonul nu prea ma imbie. Revenim in FM18.

 

P.S. Daca vreun moderator vrea sa stearga topicul, chiar nu ma deranjeaza, imi face o favoare :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am jucat si eu o data in Brazilia, cred ca pe la 2011 si de atunci am zis ca nu o mai fac.

Pe langa calendar si reguli din care nu poti pricepe nimic (sunt unice), pe toti jucatorii pe care vroiam sa ii iau ii chema Edison sau Wanderley. Aduceam vreo 5 de Edison, dar nu mai stiam care mi a placut mai mult sa il bag titular...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy