Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Juventus Slatina - din L4 in Champions League


ovidiu10

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
7 minutes ago, Andreims said:

Locul 1 din L3 nu promova direct? 

Nu cu activatorul cu care joc eu. In L2 sunt 16 echipe din care retrogradeaza ultimele 2. Pentru a urca din L3 in L2, castigatoarele seriilor intra intr un soi de baraj.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
1 hour ago, kevinluci said:

Pe Robert Feketics eu l-am dat cu 1,1 milioane în salvarea mea :))

Eu l-am vandut din L3 in L2 Romania. Banuiesc ca asta ar putea fi unul dintre motive. De la ce echipa si catre ce echipa l-ai vandut?

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Sunt la Darlington, cred că eram în Sky Bet League 1 sau Sky Bet League 2 (a doua variantă e mai sigură) și l-am dat undeva în liga a doua sau prima ligă (echipă abia promovată) în Italia.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Din pacate Sorin a plecat la Mouscron in prima liga din Belgia, dupa ce presedintele clubului nu a putut refuza colosala oferta de 42k EUR. Dupa ce sezonul trecut jucase in 24 de partide pentru Juventus Slatina, in noul campionat Sorin nu a prins nici macar un minut, locul in primul 11 fiind luat de Antonio Şefer.

20170411120123_1.jpg

20170411120218_1.jpg

La sfarsitul turului ma aflu pe un merituos loc 3, dupa ce am detinut chiar si sefia clasamentului pentru o perioada. Din pacate, Viitorul II se dovedeste din nou o nuca mult prea tare, pe langa Domneşti si Metaloglobus, care sunt in coasta mea.

20170411120351_1.jpg

Primul meci jucat de Juventus Slatina in scurta sa istorie in Cupa Romaniei s-a soldat cu o infrangere usturatoare, 0-2 si am parasit competitia practic, inainte de a incepe, inca din primul tur.

Esecurile cu contracandidatele la promovare - Viitorul II, Metaloglobus si Domneşti, precum si 3 rezultate de 2-2 cu Făurei, Sântandrei si Slobozia ma fac sa nu am prea mari sperante in privinta promovarii nici in acest sezon.

20170411120308_1.jpg

Lotul arata destul de bine, ar trebui sa emit pretentii, dar din pacate am facut prea multi pasi gresiti si imi pare ca gresesc undeva. Din pacate, nu imi dau seama unde, dar am 2 banuieli - tactica si lotul prea mare (in momentul de fata 39 de jucatori), din cauza carora am foarte des multi nemultumiti din cauza faptului ca nu joaca si strica moralul echipei.

Asta este lista cu cei 22 de jucatori din cei 39, care au prins minute in turul campionatului. Cei mai importanti sunt:

- portarul Abraham, caruia ii expira contractul in vara si nu reusesc sa il prelungesc

- Antonio Şefer, 18 ani, fost la Oţelul si la Centrul de Excelenţă Tricolor 11 Timişoara, care m-a costat 23k EUR, dar care pare foarte promiţător; asta in cazul in care nu mi-l vinde preşedintele cu 40k EUR

- Lorand Szilagyi, fundas stanga, 33 de ani, fost la Targu Mures, Medias si prin Ungaria

- Cornel Predescu, 31 de ani, ultima oara in Albania

- Bogdan Gavrila, Andrei Enescu, Razvan Cocis si Iulian Mamele, deja jucatori la al 2-3 sezon in cadrul echipei

20170411121447_1.jpg

Ca o paranteza, vedeta echipei, celebrul Mihai Costea, nu a reusit sa isi faca aparitia in niciun meci oficial, jucand doar in 2 amicale pana acum.

20170411122131_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Al doilea sezon consecutiv terminat pe locul al doilea, din nou in spatele Viitorului II si ratez din nou promovarea in L2. Echipele de pe locurile 3-4 - Viitorul Domnesti si Metaloglobus se dovedesc a fi foarte redutabile si sezonul viitor se anunta mai dificil ca actualul.

20170413102756_1.jpg

Jucatorul sezonului este Antonio Sefer, iar echipa sezonului este afisata mai jos.

20170413102912_1.jpg

FC Viitorul II pierde din nou barajul de promovare din L2 si cel mai probabil voi da piept din nou cu ei in urmatorul campionat. :(

20170413103228_1.jpg

Inca 5 jucatori de 17-18 ani se alatura echipei, in speranta ca o sa dau adevarata lovitura si o sa gasesc un jucator pe care sa il vand pe o suma consistenta in Liga 1 sau poate chiar mai sus.

20170413103730_1.jpg

On 11.04.2017 at 3:34 PM, il muce said:

Interesanta cariera!

KUTGW!

Multumesc si pentru interes si mai ales pentru activatorul, fara de care aceasta cariera nu ar fi fost posibila! :D

On 11.04.2017 at 10:57 PM, kevinluci said:

De ce are Nilă determination 9? Merita undeva la 1, maxim 2.

Nu il ajuta prea mult nici 9-le ala.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

S-a stabilit si componenta Seriei II a Ligi a treia, in al patrulea sezon la carma echipei si in al treilea an consecutiv in Liga a treia.

Sper ca sezonul acesta sa fie un succes si sa reusesc promovarea in urmatorul nivel competitional.

Contracandidatele la promovare raman FC Viitorul II, Viitorul Domnesti si Metaloglobus.

20170413120811_1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Asta este clubul: semi-prefessional, finante - okay, stadion de 3773 de locuri, conditie foarte buna.

20170413144638_1.jpg

Staff - deocamdata nu imi permit decat un secund si un antrenor, deci stelele nu sunt cine stie ce.

20170413144459_1.jpg

Finantele arata asa. Dupa cum se vede supravietuiesc prin prisma juniorilor pe care ii vand la sfarsit de campionat pe 40-50 de mii de euro fiecare.

20170413144610_1.jpg

Asta este lotul Olimpiei. Au terminat in ultimele 3 sezoane ale Ligii 2 pe locurile 10, 8, 8.

20170413144841_1.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Istoria se repeta si pentru al treilea sezon consecutiv termin pe locul al doilea al seriei a II-a a Ligii a III-a, in spatele Viitorului II, care castiga din nou dreptul de a participa la barajul pentru Liga a II-a.

20170415131918_1.jpg

Performerii sezonului, precum si echipa ideala mai jos.

20170415132225_1.jpg

Transferurile sezonului recent incheiat, cele mai importante mutari fiind:

- Mihnea Vlad, mijlocas defensiv, 20 de ani, de la Dinamo

- Raul Costin, veteranul de 35 de ani de la mijlocul terenului

- Radu Crisan, fundas central de 24 de ani, fost la Astra

- Robert Vilceanu, 23 de ani, mijlocas ofensiv, fost la FCSB

- Daniel Popa, 24 de ani, atacant venit de la Dinamo

La capitolul plecari:

- Nicolae Vasile, fostul fundas stanga al Rapidului, in varsta de 24 de ani a plecat Strømsgodset IF contra sumei de 300k EUR

- nu mai putin de 6 juniori achizitionati de FCSB, 1 la Dinamo, 1 la Granada, toti foarte importanti pentru echipa si de mare perspectiva, dar nu m-am putut opune plecarilor.

20170415132539_1.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poate ar fi bine sa promoveze odata sa scapi de ei. Sau poate o reconfigurare a seriilor sa nu mai joci tocmai la Constanta? Oricum, surprinzatoare calitatea jucatorilor pe care ii atragi in Liga a 3a, unii dintre ei fac fata si in Liga 1 in a mea. Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
5 hours ago, Muttley said:

Poate ar fi bine sa promoveze odata sa scapi de ei. Sau poate o reconfigurare a seriilor sa nu mai joci tocmai la Constanta? Oricum, surprinzatoare calitatea jucatorilor pe care ii atragi in Liga a 3a, unii dintre ei fac fata si in Liga 1 in a mea. Multa bafta!

Pana la urma am avut noroc si Viitorul II a promovat in L2. Sezonul asta ar trebui sa fie al meu, daca nu apare ceva neprevazut.

20170415165539_1.jpg

 

3 hours ago, kevinluci said:

Pe Vîlceanu îl am eu în Championship și face față destul de bine până acum. Avea o cotă de aproape 5 milioane când l-am adus, acum a mai scăzut.

La mine valoreaza doar 325k EUR si este al doilea cel mai bine cotat din lot, dupa nou-venitul Cornel Râpă, urmat de Daniel Popa, Alin Buleică, Alexandru Aldea, Laszlo Sepsi si Bogdan Gavrilă.

20170415233555_1.jpg

20170415233055_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
18 hours ago, cirsteamadalin723 said:

Liga 2 ramane cu 16 echipe si dupa terminarea primului sezon sau se revine la 20?

Pe database-ul original, revine la 20 de echipa din al doilea sezon. Pe database-ul lui Il Muce, ramane cu 16 echipe mereu din cauza ca nu se poate simula o trecere la 20. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa un sezon pe care l-am dominat de la un capat la altul, am terminat pe prima pozitie, dupa 4 incercari consecutive si m-am calificat mai departe pentru barajul catre Liga 2.

20170420123402_1.jpg

Dupa ce in primul tur am trecut mai departe de Sepsi, intr-una din finalele pentru accederea in Liga a II-a am intalnit ASU Poli, de care nu am reusit sa trec, astfel ca voi juca al 5-lea sezon la rand in seria a II-a a Ligii 3.

20170420123655_1.jpg

Noua componenta a seriei mai jos. Ar trebui sa termin pe primul loc si acest sezon.

20170420123850_1.jpg

Transferurile din sezonul recent incheiat. Cornel Rapa pleaca in Norvegia, la Molde pentru 525k EUR, dupa doar 15 meciuri in tricoul nostru. Un titular merge la FCSB, iar inca doi la Viitorul.

20170420124039_1.jpg

Asa arata Liga 1 in sezonul 2021/2022.

20170420124337_1.jpg

Iar aceasta este Liga 2.

20170420124439_1.jpg

On 17.04.2017 at 10:01 PM, cirsteamadalin723 said:

Liga 2 ramane cu 16 echipe si dupa terminarea primului sezon sau se revine la 20?

Cu activatorul cu care joc eu raman 16 echipe in L2. Cu databaseul original revine la 20.

Vedeta echipei ramane in continuare Robert Vilceanu.

20170420124655_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sunt adorabile meciurile de genul asta:

- eu, 20 de suturi spre poarta, 7 pe poarta, 1 gol

- ei, 3 suturi spre poarta, 2 pe cadrul portii, 2 goluri

- rezultata final 1-2

20170424143836_1.jpg

Partea buna este ca dupa 18 etape sunt pe primul loc, la o distanta linistitoare de urmaritoare. Incep sa imi fac echipa pentru barajul de promovare.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy