Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariera LLM


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Update martie+aprilie+mai = final de sezon. Terminasem sezonul inca de duminica seara dar din lipsa de timp liber nici n-am mai jucat si nici n-am apucat sa intru sa postez. Incep update-ul cu o poza ce pe mine m-a distrat foarte mult. Cel mai bun jucator al meu, extrema stanga Vitale, i-a refuzat pe United si a semnat prelungirea contractului cu mine =))))) Uite ca mai exista si jucatori cu capul pe umeri.

uLzoN.png

Apoi continuam cu debutul nationalei in calificarile pentru WC 2026. Pentru aceste calificari am facut 4 modificari: 1. a disparut Chiriches, avand 35 ani si chiar daca tehnic si mental statea foarte bine, fizic era execrabil (5 acceleration 6 pace). 2. Man devine titular in locul lui Stanciu 3. in atac Moldoveanu devine titular in locul lui Andone 4. a disparut Silviu Lung la 35 ani in locul lui intrand Mircea Dragu. Dupa cum se poate vedea, pe banca avem 2 fundasi centrali extrem de tineri. Ei sunt viitorul si sper sa creasca asa cum imi doresc la echipele lor de club. 

uiwDK.png

Am inceput calificarile excelent cu 2 victorii destul de usoare:

uiyYj.png

Suntem pe locul 2 dupa Scotia. Cu ei si cu Tara Galiilor ne vom bate pentru locul 1 in aceasta grupa.

ui30s.png

Revenim la echipa de club unde dupa castigarea primului trofeu din istoria clubului si dupa inca 2 victorii in campionat, moralul echipei era foarte bun. A venit meciul retur cu Atletico in care am aratat ca o echipa adunata de pe strada. Pur si simplu ma uitam la monitor si nu intelegeam nimic ... am incercat sa schimb, si jucatori, si tactica, nimic ... 0 barat. In campionat am mers foarte bine pana la final. In schimb mi-am dorit sa joc finala FA Cup si sa incerc sa o castig. Doar ca planurile mele nu au fost aceleasi cu planurile portarului Cattaneo. S-a gandit el ca fix in semifinala cu Chelsea trebuia sa prinda "forma vietii" si sa-mi ia nota 3. A gresit la toate 4 golurile. Am gresit si eu ca l-am schimbat prea tarziu, crezand ca poate poate isi revine. A intrat celalalt portar si am redus din diferenta pe final dar era deja prea tarziu pentru a mai reveni. In campionat am terminat pe acelasi loc 3 ca si sezonul trecut. Tot ce imi doresc in acest moment este sa-mi pastrez lotul pentru ca daca reusesc asta sezonul viitor ma voi bate cu United. Momentan nu am jucatori care sa-si doreasca sa plece asa ca semnele sunt bune. 

uiG2S.png

ui1nH.png

Barcelona, Bayern, Roma, Monaco si Astra sunt campioanele din celalalte campionate

uiBYk.png

uiu45.png

uihS4.png

uiWbt.png

uiNo7.png

PSG a castigat Champions League si United, Europa League.

ui9OT.png

ui2VJ.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Update iunie+iulie 2025. La echipa nationala, momentan, ne merge foarte bine. Am mai adaugat 2 victorii si ne mentinem la egalitate de pct cu Scotia. A ramas o lupta in 2 intre noi si Scotia. Urmeaza partea cea mai grea, 6 meciuri in septembrie, octombrie si noiembrie cand jucam de 2 ori cu Scotia. Robert Moldoveanu este locomotiva acestor calificari, fiind si golgeterul preliminariilor Europene cu 7g.

ufXdW.png

uf5NZ.png

La echipa de club, am reusit in sfarsit sa am o vara linistita, au fost 2 oferte dar le-am refuzat si jucatorii s-au multumit cu o marire de salar. La capitolul IN am mai adus un MC, in liga 1 ar fi aur, in Premier League mai trebuie sa creasca ca sa joace. 

ufifO.png

Meciurile amicale, cu echipe modeste, joc si rezultate foarte bune, exact ce am vrut sa vad.

ufOFi.png

Desi de 3 ani prindem top4 suntem vazuti tot cu sansa a sasea ... Uitati-va doar ce sume s-au aruncat pe jucatori in vara asta :O Mici modificari in Media Dream Eleven, printre care a aparut si fostul meu portar Russo, plecat acum 3 sezoane sa-l ajute pe Galca sa ramana in top.

ufL6y.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
8 hours ago, kevinluci said:

Cum arată Thiago Maia de 100 de milioane? 

uqTmt.png

Update august. Am inceput puternic sezonul, cu 4v din 4 meciuri. Locul 1 in campionat, United si City au pierdut primele puncte. 

uqw54.png

ufzWS.png

In Champions League am fost repartizati in grupa C, la prima vedere o grupa destul de usoara, nu ar trebui sa avem mari probleme sa terminam in primele 2. 

uq3T5.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update septembrie. La nationala am avut primul meci cu Scotia, am scos un 0-0 dar puteam si castiga. Totul se va decide in octombrie si noiembrie.

uqWI7.png

uq4aJ.png

In campionat mergem ca un ceas elvetian, marcam goluri peste goluri. Mourinho s-a prezentat la meciul direct cu o formula foarte defensiva, un 4-2-1-2-1. Stilul agresiv practicat de United, a facut sa ia 2 rosii si sa ma ajute sa castig acest meci :D  Avem 5pct avans fata de City si 6pct avans fata de United. In Champions League am scartait rau de tot in primul meci contra celei mai slabe echipe din grupa. Am reusit sa inscriem repede pentru 1-0, am mai ratat alte cateva ocazii de a face 2-0 iar pe final, in min 89 au egalat, total nemeritat. 

uqGMT.png

uqsRH.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update octombrie. La nationala totul decurge perfect, am mai legat inca 2 victorii iar Scotia a pierdut surprinzator cu Wales :D Se vede calificarea !!! Daca nu pierdem cu Scotia in noiembrie mergem la WC !!!

2TGgy.png

2TWeO.png

La echipa de club au venit si primele 2 infrangeri din acest sezon, din pacate ambele in Champions League. Nu pot sa-mi dau seama ce se intampla acolo pentru ca in Premier League mergem ceas, 10/10 dar in Europa ne prezentam ca si cum am fi adunati de pe strada si pusi pe teren. Avem al doilea atac si cea mai buna aparare din campionat. Momentan Dybala este intro criza de forma si din cauza asta United scartaie, dar cand isi da drumul Dybala la marcat nu le va mai sta nimeni in cale "diavolilor rosii" ... Galca dezamageste crunt sezonul acesta, probabil va fi demis in curand. 

2TuAo.png

2Ts1p.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update noiembrie. Luna noiembrie se anunta inca de la inceput o luna extrem de importanta. In primul rand pe plan international, aveam ultimele 2 meciuri din preliminarii impotriva celor mai puternici adversari din grupa, Scotia si Wales. Orice pas gresit ma putea arunca pe locul 2 si implicit ramaneam acasa. Echipa s-a prezentat foarte bine si chiar am reusit sa castigam ambele meciuri. Pe Scotia am batuto in min 91 printrun gol din lov libera marcat de Stanciu. Calificare de pe locul 1 detasat dintro grupa care pana la urma s-a dovedit destul de usoara.

2wa4C.png

2wDb2.png

Spuneam ca noiembrie se anunta a fi o luna extrem de importanta, deoarece si la echipa de club trebuia sa fac ceva in Champions League ... De returul cu Porto depindeau sansele de a merge mai departe dar la fel ca si in meciurile precedente, n-am inteles nimic din acest meci. Bayern si Porto au mers mai departe de pe primele 2 locuri iar eu ma consolez terminand pe 3 si merg in primavara EL. In campionat continuam marsul incredibil, nu am cea mai buna echipa din campionat dar cu toate astea sunt pe primul loc cu 14/14 ... Dybala continua sa nu inscrie iar United continua sa piarda puncte. Avem 13pct in fata lor, cel mai bun atac si cea mai buna aparare. 

2wnEq.png

2wpVW.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

update Decembrie. S-au tras la sorti si grupele de la WC. Am fost repartizati in grupa G, o grupa destul de "lejereanu", nu ar trebui sa avem probleme sa ocupam unul din primele 2 locuri.

2yuWD.png

In campionat s-a intrerupt sirul de victorii consecutive dar in continuare dupa 20 de etape suntem neinvinsi. Dybala si-a revenit (poza la finalul articolului), rupe plasele adverse iar United s-a apropiat la doar 7pct de noi. Este surprinzator chiar si pentru mine parcursul foarte bun din acest sezon. Ma gandeam si am si spus ca daca ne pastram lotul ne vom bate cu United dar nu credeam ca vom fi pe primul loc de anul nou cu o asa diferenta. In Champions LEague am batut pe Bayern in ultima etapa si am terminat pe 3 grupa. Tot nu pot sa-mi explic de unde diferenta aceasta intre campionat si Champions League. 

2yhfM.png

2y2ZI.png

2yWjo.png

Cam asa rupe plasele adverse Dybala de cand si-a revenit ... in ultimele 3 sau 4 sezoane n-a marcat sub 50g pe sezon si a fost de fiecare data golgeterul Premier League. Atata timp cat el marcheaza pe banda rulanta, United va fi periculoasa. 

2y9PU.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

update Ianuarie. Luna ianuarie se anunta plina, cu multe meciuri din 3 in 3 zile si cu derby-ul de clasament impotriva lui United. In FA Cup am dat sansa si rezervelor sa joace pentru ca jucam cu echipe modeste din L1 si Vanarama Conference, in EFL Cup mansa 1 am jucat tot cu rezervele iar apoi in mansa 2 am jucat cu 5 titulari pe posturi cheie + 6 rezerve. Am reusit sa nu pierd cu United in deplasare si jucand 11 la 11 :D Ne mentinem neinvisi, pe primul loc, cu 7 pct avans fata de United. Am vandut o rezerva de fundas central si am hotarat sa-l antrenez pe Xuxinha din DR in DC deoarece are 1.94m si l-am adus ca DR pe Ze Serrao (poza mai jos) pentru 7.5 mil. Am adus si un tanar portar roman (poza mai jos) de la Dinamo, cu potential good for Premier League, poate poate creste frumos si devine titularul nationalei in viitor.  

2y5RO.png

2yLAp.png

2yiqo.png

2yShM.png

 

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru parcursul de pana acum, nu e un campionat deloc usor, si sa ai atatea meciuri fara infragere e o performanta destul de notabila. Pe de alta parte, ce ma face sa nu mai joc in Anglia e ca mi se pare ca ajuns in Premier League primesti obscen de multi bani in comparatie cu alte ligi si lucrurile devin tot mai usoare. Poate e doar o impresie de a mea, dar asta nu afecteaza cu nimic performantele tale.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

23mso.png

23NsA.png

Update final de sezon. Inca nu imi revin dupa maratonul de fm de aseara si dupa ce am reusit aceasta incredibila performanta. Niciodata, in cei 14 ani de cand joc CM/FM, nu am reusit sa termin un sezon neinvins. NICIODATA!!! Am luat sute de titluri in fm dar acesta este cel mai frumos. O munca de 10 ani incununata cu un sezon de exceptie si un titlu de campion luat neinvins. Nu mai am cuvinte. Am luat 4 trofee in acest an, pe langa campionat am mai luat EFL Cup pentru a doua oara, FA Cup si Europa League. Galca a fost dat afara de la Southampton si in ultimele 3 etape s-a dus la Everton care erau deja retrogradati si va incerca sa-i promoveze la anul. 

23280.png

23JQO.png

Acestia sunt minunatii baieti, ce mi-au suportat atatia ani toate capriciile, toate instructiunile, toate schimbarile de tactica ce poate in anumite momente au fost nejustificate si s-au antrenat foarte bine si au invatat tot ce le-am cerut sa invete. 

23tvM.png

Barcelona, Dortmund, Juventus, Monaco si FCSB au castigat campionatul in celelalte campionate. 

23xBy.png

23akZ.png

23Hgi.png

23nxW.png

23DyC.png

Monaco a castigat UCL si anonimii de la Cheltenham au castigat EL :D 

231Lq.png

23VKp.png

Uitati si voi nesimtire pe acest jucator. Mi-a spus ca a auzit ca se intereseaza PSG de el si ca ar vrea sa plece. L-am intrebat pentru ce suma de bani ar ramane la noi in continuare. Cum sa ceri atat salar? Am prelungit contractele tuturor jucatorilor dupa finala FA Cup dar nimeni nu mi-a cerut mai mult de 10 mil pe sezon si vine asta cu aproape 23 de mil pe sezon ... (facepalm)

23uQ1.png

La finala EFL Cup m-am uitat putin peste United sa-i studiez deoarece s-au prezentat cu o tactica ciudata si cand colo ce sa observ? E condusa de romani :)))) 

23Rv2.png

 

Pentru mine cariera Cheltenham s-a incheiat, n-am castigat UCL dar nici nu era in plan, am plecat de la inceput cu obiectivul de a castiga Premier League. Acum urmeaza Cupa Mondiala 2026 unde sper sa scot un rezultat bun desi Romania nu e cea mai puternica nationala din lume. Apoi, dupa CM26 voi vedea ce fac cu aceasta cariera.

23 minutes ago, Muttley said:

Felicitari pentru parcursul de pana acum, nu e un campionat deloc usor, si sa ai atatea meciuri fara infragere e o performanta destul de notabila. Pe de alta parte, ce ma face sa nu mai joc in Anglia e ca mi se pare ca ajuns in Premier League primesti obscen de multi bani in comparatie cu alte ligi si lucrurile devin tot mai usoare. Poate e doar o impresie de a mea, dar asta nu afecteaza cu nimic performantele tale.

Multumesc frumos. Intradevar, cele 108 milioane euro pe care le primesc an de an din drepturile TV sunt nesimtire totala :D Din cauza asta nici save-urile cu a doua mea echipa de suflet, Liverpool, nu mai sunt asa de interesante pentru mine. Prefer sa joc LLM prin ligile inferioare sau prin Romania. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

update Cupa Mondiala. Asadar, ne pregateam de CM. In ultima etapa de campionat, am primit o lovitura grea, capitanul si cel mai bun jucator al nostru, Horia Cinca s-a accidentat pentru urmatoarele 5 saptamani si astfel lipseste de la CM. Asa ca Stanciu la 33 ani a revenit printre titularii nationalei. Acesta este lotul de 23 cu care ne vom prezenta la turneul final. Nu este nici o schimbare, aceeasi jucatori ce au dus greul calificarilor aflandu-se si la turneul final. 

2hUO5.png

Am avut 2 meciuri de pregatire inainte de turneul final, unul castigat cu Egipt in care am folost titularii si unul pierdut cu Maroc in care am folosit rezervele. Apoi a venit primul meci cu Tunisia, castigat lejer. Meciul cu Argentina l-am dominat, valoarea individuala a jucatorilor argentinieni (prietenul Dybala) si-a spus cuvantul si au reusit in final sa castige cu 2-1. Dar nu m-am plans pentru ca de pe locul 2 prins partea mai usoara a tabloului :)) In ultima etapa, cu Jamaica am folosit rezervele, am castigat si ne-am calificat mai departe. Cum spuneam, terminand pe 2 in grupa am ajuns pe partea mai usoara a turneului si deja ne faceam planuri pentru minim semifinale. Doar ca socotelile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ asa ca dupa ce am trecut usor de Elvetia, ne-am trezit ca Tosca vroia sa plece acasa si s-a hotarat sa ne ingroape in meciul cu Croatia. Nota lui nu spune acest lucru dar, pe teren, de langa el au plecat ambii jucatori ce au marcat pentru Croati. Am dominat meciul cap-coada doar ca am ratat foarte mult. Am reusit doar sa egalam performanta din 94 a generatiei de aur :(  

2hjSS.png

2hQZ4.png

Germania a batut Croatia in semifinale si apoi si Belgia in finala si a castigat CM 2026.

2hAGt.png

 

Acum dupa CM imi fac mea culpa in privinta lui Tosca pentru ca am insistat sa joc cu el desi stiam ca pe viteza este total depasit avand doar 8 Pace si 9 acceleration. Dar, desi sunt un antrenor ce da credit tinerilor in dauna jucatorilor trecuti de 29-30 ani, m-am bazat pe "experienta" lui. M-am gandit ca Alin Gugu la cei 21 ani ai lui ar fi prea tanar pentru o asemenea provocare. Cu putin noroc, puteam obtine o semifinala meritata. 

Nu stiu ce voi face mai departe cu aceasta cariera, momentan intra in stand-by. Nu o voi sterge, poate ca voi mai continua pe viitor. Multumesc tuturor celor ce ati urmarit si celor ce ati lasat comentarii. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

M-am gandit la o noua cariera, tot in Anglia, in Premier League de data asta. Ce spuneti de o cariera in care toate cluburile din primele 6 ligi din Anglia au Global Transfer Ban timp de 10 ani? So, no transfers, just develop and create best players posible from youth intake :) 

Pare interesant sau nu?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy