Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariera LLM


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Update februarie. In primul rand dupa infrangerea cu Chelsea din ianuarie am facut 5 schimbari tactice. Am revenit la 4-1-2-2-1 si am pus DR, DL Full Backs din Automatic in Support si CM-ii tot din Automatic in Support iar de atunci jucam senzational si sunt neinvins ... In al doilea rand, a fost o luna februarie perfecta, sincer nu credeam ca trec de Bayern nici cu lotul intreg apt. Dar m-am trezit la startul dublei cu ei cu 14 jucatori valizi, 5 accidentati (inclusiv Winkler) si 2 fara drept de joc in Europa deoarece jucasera in toamna cu fostele lor echipe. Cu toate astea ne-am descurcat excelent si i-am eliminat printrun gol marcat in deplasare in min 87 :D Mai departe jucam cu OL. In campionat ne-am consolitat Top5-ul, ceea ce deja este perfect pentru acest sezon. Galca a avut o luna februarie absolut dezastruoasa in care a primit nu mai putin de 10 goluri :))) 

ujWw2.png

ujhaq.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Final de sezon. Forma buna a continuat pe acest final de sezon iar din ianuarie pana la finalul sezonului am suferit doar 3 infrangeri (se pot pune doar 2 deoarece cu WBA in ultima etapa n-am folosit nici un titular). Am terminat pe 3 la finalul sezonului, mergem direct in grupele UCL dar sunt extrem de dezamagit. Doi dintre cei mai buni jucatori din echipa, fara a avea inca oferte, doar pe baza unor speculatii din presa, Winkler si Crespo au cerut sa fie pusi pe lista de transferuri exprimandu-si dorinta de a se transfera la United pentru a avea sansa sa castige UCL. Din pacate asa se intampla cand esti o echipa mica, venita tocmai din liga 4. Totusi, nu ma dau batut, am patit de multe ori in carierele mele acest lucru si ca deobicei voi cauta solutii pentru a-i inlocui. 

u6Huk.png

u6DrH.png

Barcelona, Leverkusen, Lazio, PSG si Astra au castigat titlurile in celelalte campionate.

u6BU7.png

u61DT.png

u6NlJ.png

u6u3t.png

u6975.png

Barcelona a castigat titlul suprem European si Arsenal Europa League.

u62J4.png

u6aCc.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ASU Poli vad ca "face" foarte bine, vorba lui Hagi, in fiecare sezon.

Ii ajuti tu cu ceva loan-uri sau...? Mi se pare ciudat ca joaca in play-off an de an si mai termina si pe 3.

Pandurii sunt overrated in joc, pentru ca nu se stia la inceputul sezonului unde o sa ajunga. Au fost corectati pentru Winter Update.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
1 hour ago, ovidiu10 said:

ASU Poli vad ca "face" foarte bine, vorba lui Hagi, in fiecare sezon.

Ii ajuti tu cu ceva loan-uri sau...? Mi se pare ciudat ca joaca in play-off an de an si mai termina si pe 3.

Nu-i ajut cu loan-uri dar recunosc ca i-am ajutat odata, cand eram in Championship cu 2 mil euro platite pe un junior praf :) Vad ca i-au investit cu cap de reusesc sa se mentina acolo sus in playoff. Tot Brindescu e antrenor si acum la ei dupa atatia ani :D Stiu ca luasera la un moment dat un copil de 18 ani ivorian pe care il doream si eu cand eram in Championship dar pentru ca era non-eu a trebuit sa renunt la el si a ajuns la ei. De atunci nu i-am mai ajutat deloc si chiar ma surprinde si pe mine ca reusesc sa ramana in top.

1 hour ago, kevinluci said:

Wow. Ăsta da sezon. Gg, bravo!

Multumesc. Sper sa fie si mai bine sezonul viitor :D 

----

Momentan joc pe o alta cariera unde mai testez cateva schimbari de roluri si instructiuni pe aceeasi asezare 4-1-2-2-1. Momentan in 13 meciuri jucate am 10v 2e si 1 infrangere suferita intrun meci in care a trebuit sa joc cu un copil de 16 ani si jumate de stea CA in poarta deoarece titularul Donnarumma s-a accidentat. Am marcat 27g si am primit doar 3g ... 

Mai am 3 cariere/challange-ruri in minte pentru fm17. Una ar fi San Marino, alta ar fi cu Viitorul intrun challange de a incerca sa ajung cat mai sus in Europa DOAR cu jucatori romani. Am mai incercat asa ceva si la fm16 dar n-am apucat sa joc prea mult. Ultimul challenge este sa preiau nationala Romaniei si sa incerc sa castig Euro si WC dar aici nu mai depinde de mine sa dezvolt jucatorii. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
10 hours ago, kevinluci said:

Emerson de la Barca. Poți un SS cu el, te rog? Eventual și cu istoricul transferurilor.

u6QEO.png

u6Aby.png

Si cum spuneam in postarea precedenta, am in minte un challange cu Romania. L-am si inceput si astea sunt rezultatele din 2016. In ultimul meci amical, cu Cameroon, l-am lasat pe asistent sa joace si se vede :D Tactica este aceeasi, 4-1-2-2-1 doar ca am coborat AMR si AML ca MR si ML pe rol de winger atack si din cauza asta nu il pot juca AMR pe Rotariu. 

u6cJo.png

u6Y4p.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
27 minutes ago, kevinluci said:

Mersi de SS. Mai am o dorință. Un LB brazilian, Artur. E de la Internacional, Brazilia. 

http://www.transfermarkt.co.uk/artur/profil/spieler/296903

Cam rupe William, aka Vasile.

L-am cautat si dupa nume, am cautat si la International in joc la history transfers si nu dau de el. Probabil din cauza ca nu am incarcata liga braziliana nu a aparut in joc cand am inceput cariera :( 

William da, e senzatie acolo pe stanga :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update iunie-iulie 2024. Revenim in forta, cu forte proaspete si cu o alta motivatie (vezi finalul postarii). Asadar, 2 dintre titulari mi-au cerut sa-i las sa plece la "echipe mai mari". I-am lasat ca n-am vrut sa-mi pun tot vestiarul in cap. Vito Crespo s-a intors dupa un sezon la United pe aceeasi suma de bani iar Winkler s-a dus la MAREA echipa Red Bull Leipzig pentru ca dorea sa castige Champions League :))))))) Am facut un profit de 53 mil pe el dupa 3 sezoane. 

udfVk.png

In meciurile amicale am jucat cu echipe modeste tocmai pentru a construi forma si moralul echipei inainte de startul sezonului. Infrangerea cu Lille a fost un accident, in sensul ca la pauza aveam 2-0 si am schimbat toti titularii iar rezervele fiind toti copii n-au putut face mai mult. 

udLjT.png

Campania de transferuri a avut o tentatie mare de a aduce cateva nume mari FREE la echipa.

udO05.png

Pana la urma am renuntat la ideea aceasta pentru ca cereau niste salarii nesimtite. Singurul pe care l-as fi luat ar fi fost Eriksen. Ca inlocuitori pentru Winkler am adus 2 atacanti, Gullasen si Silva. L-am adus pe Gidopoulos pentru postul de fundas central. Acolo stateam deja foarte bine dar daca tot aveam bani in buget am zis de ce nu? Pentru postul de MC in locul lui Crespo am adus un roman, pe Horia Cinca. Si am mai adus 3 copii cu potential, daca vor creste cum trebuie vor deveni titulari, daca nu ii vom vinde sa ne scoatem investitia.

uddOs.png

udqOc.png

udMoS.png

ud7nt.png

udY4K.png

udcVj.png

udXc4.png

In campionat suntem considerati abia a 8a favorita la titlu chiar daca in ultimele 2 sezoane am terminat in top4. Nu va speriati de sumele aruncate de mine pe transferuri, sunt toate in rate pe 4 ani :) Daca va intrebati de unde am atatia bani, va spun ca fiind echipa mica cu cheltuieli putine, in Premier League iti faci un buget imens. Chiar si in acest moment, am balance 130 mil iar fair-play-ul financiar ma lasa sa cheltuiesc 350 mil euro. Dar nu am atatia bani. Si chiar de i-as avea, nu prea as avea pe ce sa-i cheltui deoarece jucatorii foarte buni nu vin la mine considerandu-ma inca o echipa mica.

udiS7.png

Si acum, la final, urmeaza surpriza anuntata la inceputul postarii. Daum a reusit sa ajunga in sferturi la Euro 2024. Dupa Euro, s-a retras din activitate la 70 ani si ghiciti pe cine a dorit FRF-ul? :)) Pe mine clar :)) 

ud59J.png

udSGH.png

Asadar, aceasta cariera a luat o noua intorsatura si a devenit mult mai dinamica. Obiectivului principal de a castiga Premier League cu cea mai slaba echipa din liga 4 engleza, Cheltenham, i se mai adauga acum un nou obiectiv, acela de a reusi in urmatorii 4 ani castigarea unui trofeu european sau mondial. Este greu, nu imposibil dar din pacate de mine nu depind decat selectia si tactica. De cresterea si dezvoltarea jucatorilor se ocupa AI-ul ceea ce ma cam incurca. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update august. Am inceput sezonul ca din pusca cum s-ar spune. City ne-au dominat total iar noi am reusit un gol pe contraatac si un gol printrun sut de exceptie gen Casemiro in min 92 :)) 

uMWFM.png

uMujI.png

Am mai spus ca am noroc la tragerile la sorti? :( 

uMsND.png

Acesta este lotul pe care ne vom baza in primul an, am avut norocul sa am tot lotul valid la prima actiune a nationalei din mandatul meu. Urmeaza amical cu Serbia si meciuri oficiale cu Franta si Danemarca in European League. Problema cea mai mare este la fundasii centrali.

uM2fU.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
20 hours ago, Cuellar said:

Care sunt cei mai buni jucatori romani>

Dupa parerea mea, sunt 3 cei mai buni, in jurul carora voi construi nationala. Moldoveanu, Hagi si Stanciu pana la WC 2024. Pe langa ei mai sunt Andone, Ivan si Denis Man din jucatorii reali. Iar ca si potential, sper sa-l dezvolt pe Horia Cinca sa devina el liderul nationalei dupa retragerea lui Stanciu. 

uMPaO.png

uMOwy.png

uM5Mp.png

La echipa de club, ne-a mers foarte bine, m-a surprins infrangerea cu Leicester 1 pauza 2 final. Ne-am cocotat pe locul 2 si sper sa ramanem acolo in coasta lui Unted cat mai multa vreme.

uM75Z.png

uMLIo.png

Luna septembrie a adus si primele meciuri la nationala, un amical cu Serbia pe care l-am dominat cap-coada avand 4CCC dar nereusind sa marcam nici un gol, ratand din toate pozitiile posibile si imposibile. Cu Franta ne-am batut singuri, defapt Tosca ne-a batut singur printrun autogol de toata frumusetea si printro clasica pasa inapoi la portar prea inceata. L-am scos la 2-0 si am reusit sa egalam. Cu Danemarca scorul trebuia sa fie mult mai mare dar sunt 3 puncte, e ok. 

uMgmi.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update octombrie 2024. Inca o luna foarte buna, cu victorii in Champions League si in EFL Cup dar cu 2 meciuri rusinoase imediat dupa pauza nationalelor. M-am prezentat la acele 2 meciuri de zici ca eram adunati de pe strada ... Am reusit totusi sa ramanem pe locul 2 in campionat dar lupta este foarte stransa pentru locul 2. Locul 1 este din nou decis ...

ugue0.png

ug91A.png

La nationala, ne-a dat Franta cu terenul in cap si cam asta a fost in European League. Mai avem un meci in noiembrie cu Danemarca iar apoi din primavara incep preliminariile pentru WC 2026. Suntem pe locul 12 in clasamentul FIFA (datorita lui Daum) asa ca cel mai probabil vom fi capi de serie nr 1 la tragerea la sorti. 

ugsg1.png

ugNQ2.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update noiembrie. Deja urasc aceasta cariera ... cum naiba sa ajung sa castig titlul cand United imi fura toti jucatorii buni? cum naiba sa ajung sa castig titlul cand toti jucatorii dupa ce se dezvolta putin viseaza la castigarea Champions League si vor sa plece? Acum se mai baga si Pogba si ii baga prostii in cap capitanului meu ... 

ugnLi.png

ugDvW.png

De ce sa fie luna perfecta? DE CE? Degeaba am scos un egal cu United cand pierd cu Derby ... Am cazut pe locul 5 ...

ugxgO.png

ugJkp.png

La nationala am reusit 2 victorii. Ne-am mentinut in prima liga a European League. Urmeaza calificarile pentru WC 2026

ugayZ.png

ugpxy.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
31 minutes ago, kevinluci said:

ai scăzut puțin. păcat. poți mai mult. am început și eu o carieră tip LLM, poți vedea.

Intradevar, am scazut putin. Cum am spus cateva posturi mai sus, timp de cateva zile am testat pe un alt save cateva modificari tactice pe care am decis sa le implementez in acest sezon si pe acest save. Am avut rezultate bune dar speram sa fie mult mai bune. Voi urmari cariera ta :) 

Update decembrie. Luna decembrie am inceputo perfect apoi a venit meciul decisiv din UCL cu Sporting care a fost unul cu totul special. Dupa ce ca am avut doar 14 jucatori apti pentru acel meci din diferite motive (accidentari, suspendari, neinscrisi pe lista UEFA), meciul in sine a avut efecte grave pentru mine, nu mai putin de 3 jucatori accidentandu-se in acel meci. Apoi dupa un semiesec cu Liverpool si un esec cu Southampton am renuntat la vrajeli si teste si am revenit la tactica mea 4-1-2-2-1 cu care am reusit sa inchei luna decembrie cu capul sus. In campionat am urcat pe 4 dar se pare ca echipele din Manchester au pus stapanire pe primele 2 locuri asa ca nu ne mai ramane decat sa ne batem pentru locul 3 in acest sezon. In UCL am reusit sa terminam pe locul 2 in grupa si sa ne calificam in primavara unde vom juca cu Atletico Madrid. 

uglJZ.png

u7wDp.png

ugoXy.png

ugzlO.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update ianuarie. A venit luna ianuarie si bineinteles ca a venit si oferta lui United pentru Fredriksson. Am reusit sa obtin 40 mil acum + 20 mil in 4 ani, un profit de 52 mil in 5 ani. In locul lui l-am adus pe Andreasen cu 15 mil. 

uXyzk.png

Doar ca luna ianuarie nu s-a terminat aici si a venit pe adresa clubului o oferta pentru Sampaio de la City. Le-am cerut tot 40 mil acum + 20 mil in 4 ani dar au refuzat asa ca Sampaio s-a suparat si mi-a cerut sa-l las sa plece. A venit Chelsea cu o alta oferta 40 mil acum + 15 mil in 4 ani si am acceptat. 10 mil profit intrun an. In locul lui l-am adus pe Xuxinha pentru 20 mil acum si 15 in rate pe 4 ani:

uXTZ7.png

uX4Hc.png

Stiti ce inseamna luna perfecta? Asta:

uXwPH.png

M-am prostit pana la mijlocul lui decembrie incercand fel si fel de inovatii tactice cand eu aveam tactica mea in buzunar, tactica pe care o joc de 3 fm-uri incoace. Am ajuns in finala EFL Cup, impotriva lui Southampton, avem sansa sa cucerim primul trofeu major din istoria clubului. In clasament incepem sa ne consolidam pozitia a 3a in clasament.

u7zWT.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update februarie. Am spus ca luna ianuarie a fost luna perfecta? M-am inselat :D Ok defapt este 1 martie dar o trecem tot la februarie ... Am reusit sa aducem in vitrina clubului prima cupa din istorie, EFL Cup!!! Guie Mâlca, ti-am dat-o in freza :)) Ruie Musso, ne-ai lasat la greu spunand ca vrei sa pleci sa castigi trofee ca nu poti reusi asta la un club mic precum Cheltenham :))) 

uXVqD.png

Si in FA Cup am ajuns in sferturi iar in UCL chiar daca am luat gol acasa inca avem sanse de calificare mai departe. In campionat suntem tot pe 3, de urcat clar nu mai avem unde, sper sa ramanem aici pana la finalul sezonului. 

uXmWI.png

uXJ6M.png

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy