Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariera LLM


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Il stiu pe Mitrita de ceva timp si il cumpar ori de cate ori am ocazia. Pentru Liga 1 si Championship e aur. 

Final de Championship part 2. Va prezint comparatiile, intre jucatorii mei si jucatorii celorlate echipe. Va pot spune ca am avut lotul cu cea mai mica medie de varsta din Championship, doar 22.5 ani.

Portarul nostru este foarte slab la kicking si in duelurile 1 la 1. In schimb este peste media celorlalti portari la Reflexe si Handling. Ne apropiem de media celorlalti la Aerial Ability, Comand of area, Throwing si Agility.

uWuFy.png

Fundasii nostrii sunt execrabili la positionare in comparatie cu alti fundasi din Championship. In schimb sunt foarte buni la Jumping, Strenght si Acceleration, sunt buni la Marcaj si Viteza si sunt putin sub medie la Tackling si Heading.

uWscZ.png

Mijlocasii nostrii sunt foarte slabi la Stamina si Teamwork. In schimb SUNT CEI MAI BUNI la Passing si Decision si sunt peste medie la Long Shots, Vision, Tackling si Technique. 

uWGzW.png

Atacantii, asa cum era normal, pentru ca nu pun prea mare accent pe aceste atribute, sunt slabi la heading, Long Shots si Jumping. Finishing este atributul forte iar asta s-a vazut pentru ca am avut cel mai bun atac din campionat, mai sunt peste medie la Viteza, Acceleration si Anticipation si sunt sub medie la si Off the ball.

uWhni.png

 

PSG, Bayern, Juventus, Atletico, United si FCSB au castigat titlul in celelalte campionate importante si active

uWNjp.png

uW99O.png

uWRSo.png

uWDZD.png

uWBGM.png

uWnOI.png

United a castigat UCL si Lyon EL

uWHzU.png

uWpHN.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
11 minutes ago, gaby4geo said:

Dupa toate cheltuielile, sunt curios ce buget o sa ai la dispozitie pentru Premier League. Fara discutie, o sa fie cel mai greu an de pana acum. Sau cine stie, poate faci cum a facut Nottingham in '77-'78 si castigi titlul imediat dupa ce ai promovat :D

Am 27 milioane euro de cheltuiala, pe care ii pot muta dupa cum am nevoie intre Transferuri si salarii dar nu voi arunca cu ei in stanga si in dreapta. Voi aduce ca si sezonul trecut doar strictul necesar. In iarna in functie de cum vor decurge lucrurile voi transfera mai mult. Pana in ianuarie voi juca pe stadionul lui WBA, de 26k locuri. Apoi ma voi muta pe noul meu stadion de 15k locuri. Sper sa le umplu pe ambele si sa fac bani din bilete. Nici o sansa sa repet ce a facut Brian Clough cu Derby si cu Nottingham. Eu tot ce imi doresc este sa termin pe locul 17 si sa ma salvez :))) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Iunie & Iulie update. Cu toate ca am promovat in Premier League, din cauza reputatiei scazute a echipei si din cauza facilitatilor de antrenament execrabile, ne-a refuzat aproape toata lumea. Nu am reusit sa imbunatatesc foarte mult lotul, dintre toti doar vreo 2-3 vor fi titulari. Din pacate, ne-a parasit si portarul, dorind sa joace la o echipa mai puternica. Am incercat sa-l conving sa ramana la echipa dar intrun final am acceptat una dintre oferte si l-am lasat sa plece :( 

uhwRj.png

In locul lui am adus 2 portari, un roman cu potential si un croat

uWI5D.png

uWFmM.png

+ alte transferuri:

uh3qS.png

uWzIK.png

uWoMN.png

uWlaU.png

uWkTI.png

uW86O.png

Si 2 tineri cu potential

uW0Wo.png

uWKqp.png

Rezultatele din meciurile amicale n-au fost prea imbucuratoare. Au fost organizate in ordine crescatoare in functie de dificultate. Obiectivul in acest sezon este sa facem 35-40 puncte sa ne putem salva de la retrogradare. Apoi, odata cu venirea banilor din drepturile TV + banii din bilete crescand bugetul sper sa putem imbunatati facilitatile, sa ne creasca reputatia si sa putem aduce jucatori mai buni. Este mult de munca, si mai este nevoie de foarte multa rabdare. 

uhGht.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

August update. Season review. Nu cred ca mai trebuie sa spun ca nu avem nici o sansa sezonul acesta, nu ne putem compara cu nici o echipa si nu avem bugetul nici unei echipe din Premier League. Tot ce imi doresc este sa facem 35-40 puncte si sa ne putem salva de la retrogradare.

uhD81.png

Portarii sunt sub media campionatului, la Aerial Ability si Agility chiar sunt cei mai slabi

uh1Rk.png

Fundasii sunt sub media campionatului, la Tackling si Positioning chiar sunt cei mai slabi

uh9M7.png

Mijlocasii sunt cu mult sub media campionatului, Long shots, stamina si teamwork sunt cele mai slabe

uhNeH.png

Atacantii in schimb, se apropie de medie si nu au nici un skill lowest. Aici s-ar putea sa "spargem niste cururi" :D 

uh2pT.png

2 hours ago, il muce said:

super! felicitari pentru promovare!!

sper sa nu incepi cu 5 infrangeri consecutive.

N-au fost chiar 5, momentan sunt doar 4. Dar, dupa cum se vede in poza, am jucat fotbal in toate cele 3 meciuri de Premier League. Cel mai mult m-a durut infrangerea cu Walsall din EFL Cup. Acolo puteam obtine mult mai multe. 

uhh55.png

uhuwJ.png

Dupa cele 4 infrangeri din tot atatea meciuri in startul sezonului, am hotarat sa mai cheltui niste bani si sa intaresc defensiva. Odata cu aducerea lui, am facut si o schimbare in defensiva, la sugestia lui gaby4geo i-am setat unuia dintre fundasii centrali duty - Cover. Sa vedem cum ne vom descurca de acum inainte.

uhBAc.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Septembrie - Decembrie update. Hell yeah mother fuckers!!! (asta spuneam intruna in cele 4 luni jucate). Lucrurile au luato razna total si am jucat incontinuu 4 luni fara sa ma pot opri :))) Dupa aducerea lui Tim Klose, si punandu-l sa joace Central Defender - Cover, lucrurile au luato razna. Golurile primite dupa contraatacuri s-au redus cu peste 50%, iar pe atacurile pozitionale, echipa sta mult mai bine asezata in faza defensiva. Thanks @gaby4geo pentru sugestie! Pe faza ofensiva am ramas aceeasi, este inevitabil atunci cand iti creezi in medie 3-4 CCC pe meci sa nu inscrii cel putin odata. Echipa se comporta de parca am fi jucat in Premier League o viata intreaga. Banii vin cu galeata din drepturile TV si din biletele vandute la meciuri. Balance-ul a ajuns la 60 mil euro asa ca mi-am permis sa cer o suplimentare patronului, si mi-a fost acordata.

usN3M.png

Este un campionat ciudat. Suntem pe un extrem de surprinzator loc 7, iar Norwich sunt pe 8. Daca continuam tot asa, ne putem gandi, de ce nu, chiar la Europa League sezonul viitor.

usRJD.png

Pe 10 noiembrie am fost anuntat de scouter ca acest tanar goalkeeper vrea sa plece de la Varzelona pe motiv ca nu joaca. Imediat am intrat pe fir si am platit 30 milioane pe el (12 mil pe loc si 18 in rate in urmatorii 4 ani). Este deja peste cei 2 portari pe care ii avem si are potential leading star Premier League si 2 stele de crescut.

usnDN.png

Pe 15 decembrie scouter-ul m-a anuntat ca Gaudino vrea sa plece de la Dortmund pe motiv ca nu joaca. Este good player for Premier League cu potential Leading Star. Vedem daca si cat va mai creste. Pentru moment este cel mai bun MC al meu. (9.5 mil suma de transfer, 3 pe loc si 6.5 in rate in urmatorii 4 ani.

usBlU.png

Acest suedez MC de 18 ani nu vroia sa plece dar l-am prins "la oferta", 7.5 mil pe care i-am platit toti pe loc. Personalitate Professional, CA - 2.5 stele si decent Premier League si PA - 4 stele +1 neagra si Leading star Premier League. Are langa cine creste si sper ca va ajunge un mare star in viitor. 

us17I.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
2 hours ago, gaby4geo said:

Te astept cu cinstea :bere :lol:. Keep it up ;)

P.S. Liverpool pe 11, City pe 17, Everton pe 20 wtf???. De cand ai promovat, ai produs o reactie in lant :hysterical:

Foarte ciudat ceea ce se intampla ... 

2 hours ago, il muce said:

WTF ?!? WTF ?!? What kind of sorcery of a career is this ? :P:P:P 

Sa stii ca daca ce s-a intamplat pana acum mi se parea normal, ce s-a intamplat acum in Premier League m-a facut sa-mi pun si eu aceasta intrebare ... Am mai avut cariere LLM cu multiple echipe in trecut la alte editii dar de fiecare data in primul sezon de Premier League ma chinuiam sa ma salvez si odata chiar am retrogradat inapoi in Championship. Oricum, e o nebunie ce se intampla, cum spunea si Geo mai sus, uitate pe ce locuri sunt Liverpool, City si Everton si pe ce locuri sunt Crystal Palace, Norwich si eu. Mai vrei sa iti spun si ca Harry Kane a marcat pana in ianuarie 30g??? 30 de goluri din cele 49 marcate de Tottenham sunt marcate de el. Cred ca ajunge la 50 pana la finalul sezonului :)))  

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ianuarie - mai update. N-am mai facut update-uri lunare pentru ca sezonul acesta de Premier League m-a prins si am jucat incontinuu din 2 bucati. In retur am revenit la normal daca pot spune asa. Rezultatele n-au mai fost la fel de bune ca in toamna. Avand 26 de jucatori in lot era si greu sa-i multumesti pe toti asa ca in momentul in care au inceput sa se planga ca nu joaca s-a cam imputit treaba. Dintre toate mentionez 2 meciuri in care am jucat execrabil, cu United 0-4 stabilit inca din min 30 si cu Arsenal 1-5 cu 0-5 inca de la pauza. Am terminat pe un merituos loc 14, cu 19p in fata locurilor retrogradabile. Chiar si Harry Kane s-a linistit, daca pe 1 ianuarie avea 30g marcate, la finalul sezonului a terminat cu 39.

us5Yi.png

usPnW.png

Nu pot sa-mi explic cum naiba a reusit sa retrogradeze Everton cu lotul pe care il avea ... Cred ca daca eram eu manager la ei si lasam asistentul sa joace meciurile tot nu retrogradau ... 

usL0Z.png

Barcelona, Milan, Dortmund, PSG si FCSB au castigat titlul in celelalte campionate

usXoC.png

usgV2.png

usM4A.png

uscE0.png

us7Xq.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team
8 hours ago, Andreims said:

Cred ca e prima data cand vad in FM17 play-off fara Chiajna :))

Cat despre tine, ai avut un prim sezon bun in Premier League, nu cred ca ai avut vreun moment emotii ca vei retrograda

Poate in sezonul urmator ataci cupele europene

lasă că e ASU Poli. e ceva ca din liga a IV-a să prindă cupele europene, în 6-7 ani. gg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
14 hours ago, kevinluci said:

lasă că e ASU Poli. e ceva ca din liga a IV-a să prindă cupele europene, în 6-7 ani. gg

Intradevar, foarte ciudate rezultate :) Nici nu observasem pana sa scrii tu pentru ca nu ma uitasem decat la campioane in celelalte campionate. Dar m-am uitat acum si am vazut ca inafara de FCSB si Astra, celelalte 4 echipe din play-off s-au tot schimbat intre ele in fiecare sezon. Daca ASU Poli a terminat pe 3 si joaca in EL, Ripensia a promovat si ea si va juca sezonul viitor in liga 1. Everton cu lotul ala foarte bun a reusit sa stranga doar 20p intrun sezon si sa retrogradeze din Premier League. Liverpool se chinuie si abia in al 5 lea sezon termina pe loc de cupe europene ... this is fm :))) 

Momentan am luat o mica pauza sa-mi reincarc bateriile dupa ce am jucat sambata si duminica tot sezonul de Premier League. Revin in curand cu noi update-uri din cariera.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am revenit in forta dupa o saptamana in care a trebuit sa imi rezolv alte probleme. Dar chiar si asa, nu am stat departe de fm, in putinul timp liber m-am ocupat de research si am testat pe alte cariere cateva asezari tactice. 

Update iunie-iulie. Al doilea sezon de Premier League. M-am trezit in luna iunie ca ambii fundasi centrali, si Klose si Ely vor sa plece la echipe cu care sa poata castiga trofee asa ca m-am vazut nevoit sa schimb defensiva. Si daca tot m-am uitat peste rapoartele scouterilor, am mai gasit si un DR si un DL :)) Apoi m-am uitat si de jucatori pe alte pozitii, sa vad ce mai pot imbunatati. Asa am ajuns sa transfer 11 jucatori noi. Am facut sezonul trecut de Premier League un profit de 55 milioane euro pe care i-am investit in aceasta vara in transferuri IN. Din vanzari am reusit sa strangem aproape jumate inapoi, which is very good. In meciurile amicale am mers ca un ceas elvetian dar dupa multele schimbari de lot din aceasta vara Familiaritatea tacticii a scazut la 55%. Sper ca pana la 1 octombrie sa revina la 100% :D

 uBhHA.png

uBuFq.png

Mai jos voi enumera toti jucatorii adusi in aceasta vara:

uBm6U.png

uBJID.png

uBxdM.png

uBaTp.png

uBnPO.png

uBDmy.png

uBBWZ.png

uBRfi.png

uBN6W.png

uBZNI.png

uBpHo.png

Suntem vazuti cu a18a sansa la castigarea titlului, tinta conducerii este evitarea retrogradarii iar tinta mea este sa prind loc de Europa League. Defapt asta a si fost conditia pastrarii a 2 titlulari in aceasta vara :)) altfel plecau si ei ... 

uB9NC.png

Portarul nostru este vazut ca fiind al doilea cel mai bun tanar din Premier League :O 

uBsd2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

August update. La fel ca si sezonul trecut, startul de sezon este aproape dezastruos. Spun aproape pentru ca in acest sezon am debutat cu o victorie impotriva unei nou-promovate. Apoi, atacantii au intrat intrun fond de umbra si parca au uitat ce trebuie sa faca cu varza. Cum spuneam, am testat pe un alt save mai multe asezari tactici (3-3-2-3, 4-3-3 fara atacanti, 4-2-3-1 si 4-3-1-2) si in meciurile viitoare voi schimba tactica sperand sa schimbam jocul echipei in bine. In EFL Cup am trimis rezervele pentru a creste mai repede Familiaritatea dar mi-am luato in freza de la o echipa de liga 3 ... Probabil urmatorul update va fi la 1 ianuarie. 

uDhLj.png

uDuys.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update septembrie-decembrie. Jocul prost a continuat si in septembrie asa ca de la infrangerea cu WBA am schimbat tactica intrun 4-3-1-2 cu doar 5 team instructions iar jocul echipei s-a schimbat total in bine. Initial tactica era un 4-4-2 diamond, incercand sa copiez ceea ce juca Brian Clough pe vremuri dar nu prea am avut succes asa ca m-am gandit ce pot modifica pentru a o face sa functioneze. Si de nervi am intrat in fifa 17. Acolo joc 4-3-1-2 si sunt foarte multumit de sistem asa ca m-am gandit sa transpun acea tactica din fifa 17 in fm 17 :D . In momentul de fata practicam un fotbal foarte spectaculos, dupa cum se poate vedea si in rezultate, am batut pe Arsenal si pe City si probabil vor mai urma si alte echipe de la varf. Nu am de gand sa fac vreun transfer in perioada din ianuarie, am incredere in acest lot ca poate juca si mai bine de atat.

uDpLk.png

In clasament suntem pe locul 8, si dupa tot parcursul slab de la inceputul sezonului, suntem la doar 4p de Europa!

uDHs7.png

Aceasta este noua tactica, care ne-a schimbat in bine jocul

uDavH.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
4 hours ago, gaby4geo said:

Tactica din FIFA sa fie buna in FM? Nu m-as fi gandit vreodata la asta :D .

De curiozitate, cum se descurca Everton in Championship?

Nici eu nu credeam dar am zis sa incerc totusi si momentan a mers :D . Sunt pe locul 2 Everton, se bat pentru promovare

3 hours ago, il muce said:

wow, ma asteptam la o cadere in sezonul 2 :-)

Dupa cum incepuse sezonul, dupa 9 etape eram pe locul 20 cu 4g marcate si 16g primite, asa se parea ca vom pica in cap. Dar o schimbare de asezare tactica venita la timp a rasturnat toate calculele.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update final de sezon. Am spus ca nu mai fac transferuri dar aveam unul pe teava, semnat pe cand avea 16 ani si venit doar acum cand a implinit 18. 

uD7BM.png

Deci m-au luat toti nervii azi ... eram intro pozitie atat de buna, ajunsesem pe 5 si dintro data, la fel ca sezonul trecut, dupa ce am depasit cele 40p, jucatorii n-au mai tras si orice am incercat sa le fac (team meeting, team talk inainte de meciuri, alte instructiuni tactice, alte asezari tactice) pur si simplu n-au mai vrut. Pur si simplu n-am mai inteles nimic. Macar am ramas cu ceva din acest sezon, i-am retrogradat in ultima etapa pe Norwich :D Cu toata seria aia de 10 meciuri fara victorie, am terminat la doar 8p de locul 6 care va duce in Europa League deoarece finala FA Cup o joaca City si Brighton iar ambele sunt deja calificate in Europa.

uDd7p.png

uDMko.png

Revin maine seara cu un update pentru restul campionatelor. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy