Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fail to prepare, prepare to fail.


Ita

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Dupa cariera esuata cu Steaua din cauza crash-ului salvarii, mi-am propus o cariera journeyman. 
Pentru realismul simularii folosesc o baza de date large, cu toate natiunile si ligile selectate, toti internationalii si jucatorii din competitiile continentale, asa am ajuns pe la 170.000 de fotbalisti. Ca sa am sansa sa plec cat mai de jos, folosesc si activatorul pentru Liga a III-a din Romania.

Am decis sa plec unemployed, fara experienta, doar cu prima licenta luata, National C, sa am ce-mi trece in CV la interviuri.

Mihail%20Zburlescu_%20My%20Profile%20Pro

 

Inca din prima zi mi-am intins antenele si am analizat cluburile din ultima divizie autohtona fara antrenori, am tinut neaparat sa plec de acasa, nu am vrut sa-mi incerc norocul la dracu-n praznic inca de la primul job, o sa fie timp si pentru asta cand mai acumulez experienta. 

Mi-au sarit in ochi joburile de la Alba Iulia si Bistrita, orase mai curate, n-am vrut sa fac primii pasi in fotbal printr-un satuc uitat de lume si timp, pe al carui stadion pasc in voie vacile comunale. 

Interviul cu FC Bistrita a decurs bine, asa ca am acceptat cu ochii inchisi sa-mi incep munca in nordul Transilvaniei. 
Infiintat inca din 1922, echipa vampirilor albastri a scos cateva nume grele in fotbalul romanesc: Tatarusanu, Sanmartean, Viorel Moldovan si Gabi Balint fiind doar cativa dintre fotbalistii care au adus glorie echipei nationale si cluburilor la care au jucat dupa ce au plecat de aici.
Din pacate clubul a dat si unul dintre taticii cooperativei care facea legea in fotbalul romanesc nu cu mult timp in urma, Jean Padureanu. 
La mijlocul anilor '90, Gloria a avut cateva rezultate notabile pe plan european, 2-1 cu Real Zaragoza si 1-1 cu Fiorentina din Cupa Cupelor si o victorie cu 2-1 impotriva lui Atletico Madrid din Intertoto au ramas intiparite in mintea suporterilor transilvaneni care inca nu si-au pierdut speranta ca pe stadionul Jean Padureanu vor mai calca nume mari din fotbalul european, acum ca perioada grea financiara s-a cam terminat, mai jos nu se poate asa ca de acum nu putem decat sa ne ridicam.

ACS%20FC%20Bistrita_%20%20General_zpsnyo


Facilitatile de antrenament sunt adecvate nivelului la care joc, din pacate sectorul de juniori a fost neglijat in ultimii ani.
Stadionul exte decent, cele 15.000 de locuri sunt arhisuficiente pentru publicul nostru.

ACS%20FC%20Bistrita_%20%20Facilities_zps


Board-ul nu e foarte pretentios, au asteptari rezonabile, turul 5 in Cupa Romaniei si un loc in prima jumatate a clasamentului Ligii a III-a sunt obiective tangibile. Suntem a patra favorita la castigarea titlului, ma astept la batalii la baioneta cu echipele secunde de la Gaz Metan si ASA Targu Mures, Metalurgistul Cugir si Sanatatea Cluj.

Liga%20III%20Seria%20V_%20Overview%20Sea

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Liga%20III%20Seria%20V_%20Overview%20Sta

 

 

A fost cea mai frumoasa promovare a mea, am strans din buci de puteam sa sparg nuci.
ASA Tirgu Mures a dominat campionatul autoritar, in tur au avut si 15 puncte in fata noastra. Incet dar sigur, dupa ce am ajustat tactica si jucatorii s-au obisnuit cu ea, am recuperat deficitul de puncte. In prima jumatate a returului am avut cateva sanse sa ii egalez la puncte dar de fiecare data cand ma apropiam de ei reuseam sa dau cu mucii-n fasole. Inaintea penultimei etape eram la 5 puncte in spatele lor, cu meci direct la Bistrita. 
La meci am avut surpriza sa vad ca nu au trecut decat trei rezerve pe foaie, de data asta nu au mai avut ajutorul jucatorilor de la prima echipa, asa cum au facut-o tot sezonul, asta imi prinde bine si dau cu ei de pamant, 3-0 sec, raman doar doua puncte diferenta, de doi bani speranta.
Ultima etapa ASA joaca acasa cu FC Zalau, noi avem deplasare la Recea. Pana in minutul 10 toate sperantele mi s-au spulberat, eu primesc gol in minutul 3, la Tirgu Mures e deja 1-0 si cele 2 puncte se transforma in 4. Eu reusesc sa egalez, reuseste si Zalaul si norocul pare sa se intoarca cu fata la mine, mai am nevoie de un gol si sa nu se mai inscrie la ASA. In repriza a doua Zalaul se desprinde la 3-1 profitind de omul in plus, din pacate nervii cedeaza si in meciul nostru, avem eliminare pentru cumul de galbene in minutul 65. Cu toate astea fortez, e mare pacat sa ratez primul loc chiar acum, cand m-am apropiat la un singur punctisor. Pun presiune, reusesc sa iau conducerea printr-un autogol, mai inscriu o data in minutul 80, noi avem 3-1 si primesc informatii ca ASA-ul este condusa de FC Zalau cu 4-2. Nu-mi ramane decat sa ma bag cu curu-n poarta si sa devin un ateu care se roaga pentru ultimele 10 minute. Scorurile nu se mai modifica si castig promovarea dupa un start de sezon in care imi propuneam locurile 1-7, un al doilea sfert in care ma balaceam pe la locul 10 si deja in faceam probleme cu jobul, credeam ca imi fac astia vant, si un retur in care am revenit formidabil, am trecut pe primul loc abia in ultima etapa, chestie care confirma inca o data ca o competitie de tip campionat nu este niciodata un sprint, este un maraton.

 

Urmeaza o vara agitata, imi pleaca sau se retrag cel putin 7 titulari si inca suntem un club semiprofesionist cu reputatie foarte mica, o sa imi fie groaznic de greu sa adun un lot pentru evitarea retrogradarii din Liga a II-a.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In presezon mi-am luat si licenta National B.

Mihail%20Zburlescu_%20My%20Profile%20Pro

Asta a fost cel mai bun 11 din sezonul trecut, dupa promovare au ramas in lot doar 5 jucatori, ceilalti erau foarte departe de pretentiile ligii a 2-a.

ACS%20FC%20Bistrita_%20History%20Best%20

Steaua castiga lejer campionatul, Astra castiga Cupa Romaniei si Dinamo se impune in Cupa Ligii. Surpriza mare vine de la retrogradare, Viitorul pica si Hagi e concediat.

Liga%20I%20Orange_%20Overview%20Stages_z

Din Liga a II-a urca FC Brasov, UTA si Valcea.

Liga%20II_%20Overview%20Stages_zps3bxaxi

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Real Madrid mai castiga o data Champions League, cu o dubla a lui Ronaldo intr-o finala cu Juventus.

Real%20Madrid%20v%20Juventus_%20Overview

Saint-Etienne pierde in cel mai urat mod posibil finala Europa League, cu un autogol in minutul 94.

Villarreal%20v%20Saint-Etienne_%20Overvi

Raportul de forte in cele mai importante campionate europene sezonul asta:

Liga%20Santander_%20Overview%20Stages_zp

Premier%20League_%20Overview%20Stages_zp

Fussball-Bundesliga_%20Overview%20Stages

Serie%20A%20TIM_%20Overview%20Stages_zps

Ligue%201_%20Overview%20Stages_zpstzclre

Liga%20NOS_%20Overview%20Stages_zpsxwyte

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sezonul 2017-2018 a fost linistit, sefii mi-au marit bugetul de salarii de la 50.000/an, atat cat am avut in Liga a III-a, pana la 200.000/an, lucru care m-a ajutat sa atrag cativa juctori bunicei. Cele cateva piese decente din echipa mi-au adus cateva victorii in primul sfert al sezonului, care m-au facut sa sper chiar la o lupta pentru promovare, dar a urmat un joc fad, presarat cu nenumarate infrangeri si egaluri. M-am salvat de la retrogradare matematic tarziu, in penultima etapa, dar nu m-am simtit niciodata in pericol real sa pic.

Liga%20II_%20Overview%20Stages_zps5izpbu

 

Din pacate, in ciuda cererilor repetate sa ma lase sa-mi mai iau o licenta, sefii m-au refuzat de fiecare data, situatia financiara precara a clubului si-a spus cuvantul, sper sa am mai mult succes anul asta.

Mihail%20Zburlescu_%20My%20Profile%20Pro

 

Din cel mai bun 11 din sezonul 2017-2018 vor disparea iar multi jucatori, planuiesc sa schimb abordarile tactice, renunt la 4-1-2-3 DM si vreau sa joc 5-3-2 WB cu variatiunile ei. Loc de manevra in lot am, board-ul m-a lasat sezonul asta sa-mi trimit scouterii in toata Europa si baremul de salarii mi-a fost marit la peste 800.000/an.

ACS%20FC%20Bistrita_%20History%20Best%20

 

Steaua castiga iar la pas Liga I, Dinamo bate pe Astra in Cupa Ligii si Chiajna trece de Botosani in Cupa Romaniei.

Liga%20I%20Orange_%20Overview%20Stages_z

Interesant e ca toate nou-promovatele au picat si toate retrogradatele din sezonul trecut au promovat din Liga II in I.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Champions League merge la Bayern, care trece de Manchester United cu dubla lui Kingsley Coman.

Man%20Utd%20v%20FC%20Bayern_%20Overview%

Sporting trece de Liverpool in finala Europa League.

Sporting%20CP%20v%20Liverpool_%20Overvie

Clasamentele din fotbalul foarte mare:

Liga%20Santander_%20Overview%20Stages_zp

Premier%20League_%20Overview%20Stages_zp

Fussball-Bundesliga_%20Overview%20Stages

Serie%20A%20TIM_%20Overview%20Stages_zps

Ligue%201_%20Overview%20Stages_zpseeivtu

Liga%20NOS_%20Overview%20Stages_zpsruuag

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

îmi place cum prezinți. cu bugetul ăla de salarii iei mulți jucători buni. și eu mă lupt pe la retrogradare în Liga a II-a, dar e captivant. surpinzător cum Viitorul a picat în L2 și cum Inter a oprit hegemonia Juventusului. Succes!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

A fost o vara cu Campionat Mondial.

Oarecum surprinzator, Romania a reusit sa prinda un loc de baraj din grupa in care Polonia si Danemarca pareau favorite clare:

FIFA%20World%20Cup%20UEFA%20Qualifying%2

 

La barajul pentru Cupa Mondiala ne-a iesit in cale Suedia. Turul s-a jucat la Stockholm:

Sweden%20v%20Romania_%20Overview%20Overv

 

In returul de pe National Arena, in fata a 52.000 de spectatori si multe milioane de telespectatori plini de speranta, Daum joaca un 4-4-1-1 impotriva unui 4-4-2 clasic al suedezilor. Stanciu deschide scorul in minutul 18, Paul Anton il inchide in minutul 82, intr-un joc destul de tern, de calificare, in care nicio echipa nu si-a asumat prea multe riscuri. Una peste alta a iesit bine, suntem la Mondiale!

Romania%20v%20Sweden_%20Overview%20Overv

 

In Rusia avem o grupa aparent usoara, cu Germania favorita clara, noi ramane sa ne batem pentru locul 2 cu SUA si Algeria. Outsiderele produc surpriza si noi si Germania mergem acasa din grupa B, se califica minunata Algerie impreuna cu americanii.

FIFA%20World%20Cup_%20Overview%20Stages-

 

Drumul spre finala de la Moscova a fost palpitant, presarat cu meciuri tari inca din primul tur eliminator unde Ucraina a produs socul eliminand Brazilia.

FIFA%20World%20Cup_%20Overview%20Stages_

 

Finala de pe Luzhniki, in fata peste 80.000 de spectatori a fost decisa de Alex Oxlade-Chamberlain la sfarsitul primei reprize, intr-un meci in care portarul englezilor a facut un meci mare, fiind omul meciului.

Spain%20v%20England_%20Overview%20Overvi

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

S-a incheiat perioada de transferuri din vara lui 2018. Din fericire mi-am dovedit ca am ochi la jucatori, ii ochesc mai ales pe cei cu potential, inainte sa se afirme; din pacate am inceput sa-i pierd pe sume foarte mici, cluburile mai mari fac oferte incontinuu si patronatul trece peste decizia mea de a-i pastra si accepta ofertele in incercarea disperata de a ridica clubul peste linia rosie a finantelor.

Dintre cei 7 internationali U19 care au ajuns la nivelul asta numai datorita mie, 3 au plecat spre cluburi cu reputatie mai mare fara voia mea si pe bani de seminte negre fara sare si am fost nevoit sa ii inlocuiesc cu straini care imi cer de 10 ori salariul celor care ne-au parasit, destul de frustrant.:angry2:

Tinerii care ne-au parasit:

Andrei%20Chindris_%20Overview%20Attribut

 

Kristof%20Pal_%20Overview%20Attributes_z

 

Florin%20Sangeorzan_%20Overview%20Attrib

 

Mai am o gramada de bani pentru transferuri, chiar si mai multi pentru salarii, decid in iarna unde si daca trebuie sa mai intaresc echipa, deocamdata merg ceas in Liga a II-a, dupa 4 victorii si un egal din 5 meciuri m-am instalat pe prima pozitie si startul ca din pusca si abundenta de echipe secunde, fara drept de promovare, imi aprind speranta, inca plapanda, ca pot promova daca am putin noroc si reusesc sa imi tunez perfect noile tactici.

ACS%20FC%20Bistrita_%20Finances%20Summar

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Incep sa ma stresez tare. In noiembrie primesc oferta de la Botosani din Liga I, accept interviul dar le pun conditii aproape imposibile, nu voiam sa plec dar voiam sa vad ce salariu imi propun. Nu vreau sa plec inca, e pacat sa nu mai fortez o promovare, mai ales ca am un lot decent si mai vreau sa vad o cupa acolo in palmares, ma ajuta la reputatie.

In februarie, iar peste capul meu, pleaca Dan Berci, al patrulea international de tineret pe care-l pierd in numai 6 luni. Pai asta era perla coroanei, frate, cum sa il dai pe 200.000?:(

Dan%20Berci_%20Overview%20Attributes_zps

 

Si pentru ca nu eram inca destul de suparat pe board, in aprilie primesc mesajul asta:

Mihail%20Zburlescu_%20%20Inbox_zps3wufkm

Ai dracu parliti, m-au facut si analfabet! :angry2:

Pana la vara raman, nu mai sunt multe etape si sunt in carti pentru promovare, daca nu directa, macar imi incerc sansa la baraj. Dar, oricum, ma gandesc serios sa schimb aerul, se fac 3 ani la Bistrita si fiecare cerere pentru un upgrade de licenta mi-a fost refuzata, nu cred ca mai pot progresa mult din punct de vedere profesional aici, incerc sa ii duc in prima liga si apoi vanez joburi.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cu 3 etape inainte de final sunt la un punct in spatele Dunarii Calarasi, pe 5, Dinamo II pe 3, fara drept de promovare, inca ma lupt pentru baraj dar am program infinit mai greu decat rivalii din Calarasi. UTA si Olimpia Satu Mare sunt deja promovate direct; cu un punct intre ele raman sa se bata pentru titlul Ligii a II-a. 
In antepenultima etapa Dunarea bate clar la Tarlungeni cu 3-0, eu sunt egalat acasa la 1 de catre CS Mioveni, tarziu, dupa minutul 85. Daca se terminau toate meciurile in minutul 75 eram deja in Liga I, in peste 15 jocuri am fost egalat sau adversarii au intors scorul pe finalul partidelor.
In penultima etapa Dunarea bate pe ASA Tirgu Mures II cu 3-0, eu pierd nedrept, dintr-un contraatac, cu 0-1 la Olimpia Satu Mare, Dunarea se desprinde la 6 puncte cu doar o singura erapa inainte de final si ma lasa cu ochii-n soare, daca nu prind alt contract la o echipa cu reputatie mai mare trebuie sa mai raman un an la Bistrita. 
Dupa sezonul asta in care egalurile prostesti cu goluri primite pe final mi-au ucis sansele la promovare, raman doar cu locul 3 obtinut in ancheta Manager of the Year si cu titlul de cel mai bun marcator al lui Himcinschi, care a reusit 24 de goluri.

Liga%20II_%20Overview%20Stages_zpstdudyd

 

Lotul pentru sezonul viitor ramane relativ neschimbat chiar daca mai am loc de cativa jucatori in bugetul de salarii si mai am si buget de transferuri; scouterii, chiar daca au reusit sa acopere toate tarile europene pe parcursul sezonului trecut nu mi-au adus cine stie ce recomandari, reputatia mica a clubului ma omoara. In plus, m-am saturat sa ma chinui de fiecare data cu familiaritatea tactica, sezonul trecut am adus cel putin 20 de jucatori dintre care foarte multi U19, anul asta ii voi forta la prima echipa pe cativa dintre ei.

Cel mai bun 11 din sezonul asta si asezarea tactica noua, pe care o mentin si sezonul viitor.

ACS%20FC%20Bistrita_%20History%20Best%20

 

Steaua castiga pentru a treia oara consecutiv si de 6 ori in 7 sezoane Liga I, Craiova trece de Gaz Metan in finala Cupei cu 3-1, Steaua bate pe Viitorul cu 2-0 in finala Cupei Ligii.

Liga%20I%20Orange_%20Overview%20Stages_z

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Barcelona castiga clar, cu 3-0, finala Champions League impotriva lui Manchester City:

Barcelona%20v%20Man%20City_%20Overview%2

 

Porto castiga palpitant, la 11 metri, finala Europa League cu Chelsea:

Porto%20v%20Chelsea_%20Overview%20Overvi

 

Clasamentele din campionatele importante ale Europei:

Liga%20Santander_%20Overview%20Stages_zp

Premier%20League_%20Overview%20Stages_zp

Fussball-Bundesliga_%20Overview%20Stages

Serie%20A%20TIM_%20Overview%20Stages_zps

Liga%20NOS_%20Overview%20Stages_zpse00st

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In vara, exact inaintea inceperii campionatului, au mai plecat inca doi internationali de tineret vanduti de patronat peste capul meu. Am ajuns la 8 pana acum, aproape o intreaga echipa. :(

Petru%20Sitaru_%20Overview%20Profile_zps

Vasile%20Gherman_%20Overview%20Profile_z

 

Chiar daca am mentinut salariile in conditii mai mult decat rezonabile ultimele doua sezoane si conducerea si-a batut joc de planurile mele tactice si a vandut viitorul echipei, situatia financiara este aproape dezastruoasa. Pe hartie am inca vreo 300.000  pentru salarii si 500.000  pentru transferuri dar in realitate datoriile se apropie de 1.000.000.

ACS%20FC%20Bistrita_%20Finances%20Summar

Si asta nu e tot, in pauza de iarna o sa primenesc lotul si sa mai aduc cativa jucatori buni si cativa tineri cu potential, si automat banii alocati salariilor vor creste. Trebuie sa investesc chiar daca risc viitorul financiar al clubului, daca nu promovez sezonul asta o sa o percep ca pe o mare dezamagire.

 

Intre timp a avut loc si brexitul:

Mihail%20Zburlescu_%20%20Inbox_zpssiihdq

 

Socul toamnei in fotbalul romanesc a fost inlocuirea lui Reghecampf cu Lacatus. Chiar daca a dominat autoritar ultimele sezoane si anul asta chiar a reusit sa se califice in Champions League, forma proasta din Liga I i-a fost fatala, Steaua se balacea pe locul 11, fiind in pericol real sa rateze playofful. 

Noi stam bine in campionat, pe loc promovabil direct. Daca ne descurcam mai bine in ultimele doua meciuri ale toamnei conduceam clasamentul, dar timp sa trecem peste timisoreni, nu-mi fac inca probleme.

Liga%20II_%20Overview%20Stages_zpsjdeyir

ACS%20FC%20Bistrita_%20%20Senior%20Match

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In mai, din cauza situatiei financiare precare, peste un milion in minus, patronul pare dispus sa cedeze controlul clubului altui investitor, sper ca asta sa fie o veste buna pentru mine chiar daca vine intr-un moment crucial pentru club, ma bat pentru promovare.

Mihail%20Zburlescu_%20%20Inbox_zpsqisuth

 

Tranzactia s-a incheiat la inceputul lui iunie, eu am supravietuit. Imprumutul luat de noul patron ca sa acopere datoriile ne prinde excelent, am trecut pe plus si dobanda lunara e mica. O luam de la 0 cu noua conducere, sper ca astia sa nu mai fie atat de bagaciosi, sa-mi vanda jucatorii promitatori la prima oferta primita.

Mihail%20Zburlescu_%20%20Inbox-3_zpsee9k

 

In campionat, dupa un start de retur excelent care m-a instalat in fotoliul de leader si ma distantasem si la 5 puncte fata de principalele urmaritoare, a venit o cadere drastica de forma a atacantilor care ne-a adus o a doua jumatate palpitanta, cu doar 2 victorii in ultimele 9 jocuri abia am obtinut locul 3, promovabil direct, in urma Brasovului si a Stelei II.

Liga%20II_%20Overview%20Stages_zpsryk4om

ACS%20FC%20Bistrita_%20%20Senior%20Match

 

Clubului ii merge bine, 2 promovari in 4 ani plecand de la statusul de semiprofenist nu-s de colo. Mie, in schimb, simt ca imi stagneaza cariera, nu am facut decat un singur curs in acesti 4 ani si nu am primit decat o singura oferta de a pleca la mai bine.

Mihail%20Zburlescu_%20My%20Profile%20Pro

Ma consolez cu premiul pentru antrenorul anului in Liga a II-a, i-am devansat pe Eugen Moldovan si Viorel Ion.

Mihail%20Zburlescu_%20%20Inbox-2_zpsbzpd

 

In Liga I oltenii au fost la putere, Craiova cu Gigi Multescu la timona a castigat primul titlu din istorie. Echipele bucurestene au avut un sezon mizerabil, atat Steaua cat si Dinamo s-au balacit in mediocritate jucand in relegation group.

Liga%20I%20Orange_%20Overview%20Stages_z

Gaz Metan a castigat Cupa Romaniei trecand cu 2-1 de Dinamo, Pandurii au batut pe Craiova cu 1-0 in finala Cupei Ligii.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Arsenal se impune la Viena in finala Champions League impotriva PSG-ului intr-un meci cu 7 goluri.

PSG%20v%20Arsenal_%20Overview%20Overview

Derby del sole s-a mutat in finala Europa League acolo unde echipa mea de suflet, AS Roma, trece cu 1-0 de Napoli.

Roma%20v%20Napoli_%20Overview%20Overview

 

Clasamentele campionatelor puternice:

Liga%20Santander_%20Overview%20Stages_zp

Premier%20League_%20Overview%20Stages_zp

Fussball-Bundesliga_%20Overview%20Stages

Serie%20A%20TIM_%20Overview%20Stages_zps

Ligue%201_%20Overview%20Stages_zps45d40l

Liga%20NOS_%20Overview%20Stages_zpspmcz3

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nationala a avut o campanie reusita in preliminariile pentru European, chiar daca, e adevarat, am prins o grupa relativ simpla.

Euro%20Qualifiers_%20Overview%20Stages_z

 

Daum si-a facut treaba si in grupe, calificandu-se mai departe:

UEFA%20European%20Football%20Championshi

 

Din pacate dupa faza grupelor ne-a iesit Italia in cale, nu ne-au dat prea multe sanse.

UEFA%20European%20Football%20Championshi

 

Franta trece de Rusia in finala de pe Wembley chiar daca rusii si-au depasit mult conditia si au facut un European exceptional:

France%20v%20Russia_%20Overview%20Overvi

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy