Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Romania SS Kits - FM23 (29.10.2022)


Raulic

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Pandurii Tg. Jiu 18/19 Home, Away & Third

E5ns5NY.pngvZIvYmp.pngOSAJ7Iw.png

Au jucat recent in cel albastru care a fost anuntat ca echipament nou, asa ca am facut toate echipamentele folosite pana acum, vedem in ce mai joaca.

 

ASU Politehnica Timişoara 18/19 Third

0hFFpP7.png

Au jucat azi in el, desi cred ca e un echipament mai vechi.

 

MSE Tg. Mureş 18/19 Away

anUKI0x.png

Am gasit poza pentru echipamentul de deplasare :D 

 

CS Făurei 18/19 Away

kfLBvWI.png

 

Turris Turnu-Măgurele 18/19 Third

TPle3xO.png

 

 

L3S1

  • CSM Paşcani - Away
  • Gloria Buzău - Home & Away
  • Metalul Buzău - Away
  • Bucovina Rădăuţi - Poze Away
  • CSM Râmnicu Sărat - Poze Away
  • CSM Roman - Poze Away (brand Joma)
  • Sănătatea Dărăbani - Poze Away

L3S2

  • CSM Olteniţa - Home
  • Delta Dobrogea - Away & Third
  • Înainte Modelu - Away
  • SC Popeşti Leordeni - Away

L3S3

  • CSM Alexandria - Poze Home/Away (brand Luanvi)

L3S4

  • FC Avrig - Home
  • ACS Dumbrăviţa - Poze Away (brand Macron)
  • CNS Cetate Deva - Poze Away (brand Joma)
  • CSC Ghiroda - Poze Away (brand Joma)
  • CSM Lugoj - Poze Away (brand Macron)
  • National Sebiş - Poze Away (brand Errea)

L3S5

  • Unirea Dej - Away
  • Olimpic Cetate Răşnov - Poze Away (brand Joma)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Liga I - FCSB are un third alb in joc, nu apare ca echipament.

Liga II - Farul are un third galben in joc nu apare ca echipament, 

Liga III - Nu imi apar (nu stiu daca nu sunt facute sau sunt probleme): Crisul Chisineu-Cris Away, CS Faurei Home + Away, CS Medgidia Away, CSM Focsani Third, CSM Lugoj Third, CSO Bragadiru Home + Away, ACS Dumbravita Away + Third, Flacara Horezu Home + Away, Inainte Modelu Third, KSE Tg Secuies Third, Otelul Third, Soimi Lipova Third, Somuz Falticeni Home + Away, Sportul Chiscani Third, Ariesul Turda Home + Away, Unirea Bascov Third.

Felicitari tuturor celor care au muncit la acest pack!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
22 minutes ago, Muttley said:

Liga I - FCSB are un third alb in joc, nu apare ca echipament.

Liga II - Farul are un third galben in joc nu apare ca echipament, 

Liga III - Nu imi apar (nu stiu daca nu sunt facute sau sunt probleme): Crisul Chisineu-Cris Away, CS Faurei Home + Away, CS Medgidia Away, CSM Focsani Third, CSM Lugoj Third, CSO Bragadiru Home + Away, ACS Dumbravita Away + Third, Flacara Horezu Home + Away, Inainte Modelu Third, KSE Tg Secuies Third, Otelul Third, Soimi Lipova Third, Somuz Falticeni Home + Away, Sportul Chiscani Third, Ariesul Turda Home + Away, Unirea Bascov Third.

Felicitari tuturor celor care au muncit la acest pack!

La fel ca si anul trecut, DB-ul nu corespunde tot timpul cu ce am facut noi pe aici :) Dar eu cred ca lista de probleme e mai mica ca anul trecut, nu ? Trebuie sa ii multumim pt asta lui @DragosBox

Trebuie sa asteptam editorul pentru a repara probleme astea :) Pana in iarna.

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo
20 hours ago, Muttley said:

Liga I - FCSB are un third alb in joc, nu apare ca echipament.

Liga II - Farul are un third galben in joc nu apare ca echipament, 

Liga III - Nu imi apar (nu stiu daca nu sunt facute sau sunt probleme): Crisul Chisineu-Cris Away, CS Faurei Home + Away, CS Medgidia Away, CSM Focsani Third, CSM Lugoj Third, CSO Bragadiru Home + Away, ACS Dumbravita Away + Third, Flacara Horezu Home + Away, Inainte Modelu Third, KSE Tg Secuies Third, Otelul Third, Soimi Lipova Third, Somuz Falticeni Home + Away, Sportul Chiscani Third, Ariesul Turda Home + Away, Unirea Bascov Third.

 

FCSB

M-am decis să păstrez echipamentul alb de sezonul trecut ca Third, cum încă apare în situația echipamentelor trimisă la LPF și pe site-ul magazinului lor oficial, doar că a fost scos din pack.

Alb.png.dcf7e21a2f40a0cc1103fee2d6686a80.png.c8cb69e222dc5d0e02d8082d59e80c3f.png    http://www.fcsbmagazin.ro/Echipament-deplasare

În pack-ul de anul trecut am găsit doar un tricou alb cu logo albastru. Dacă a păstrat cel ce a făcut tricoul fișierul .psd să-l facă pls roșu.

FCSB - Third

fcsb2.png.1b4742ae8b5b435452d4e26e5a25f372.png

 

 

FARUL

De-abia (20 Octombrie) au fost anunțate noile echipamente, făcute deja de Raul, așa că toate cele trei din joc sunt greșite momentan :). Rezolvăm la iarnă.

On 10/23/2018 at 1:17 AM, Raulic said:

Farul Constanţa 18/19 Home and Away

8wTyosX.pngv9767x4.png

Odata cu venirea lui Marica au prezentat si echipamentele astae, pe cel alb l-au folosit in ultimul meci.

 

 

LIGA 3

La promovate: Anul acesta m-am decis să fac echipamentele din Liga a 3-a integral, adică și short-uri, jambiere, combinații alternative etc, iar cum Liga începe destul de târziu, n-am avut timp pentru a termina până la deadline toate echipele, așa că o mare parte din noile-promovate au rămas fără nici un echipament creat, deci cel mai probabil Ovidiu pur și simplu n-a avut tricouri la care să atribuie imaginile. Mă ocup la iarnă de echipamentele lipsă.

Cât despre restul - aici devine complicat. Eu am găsit în fiecare ligă echipe la care nu apar deloc echipamente, fie ele valabile în pack sau nu, deci s-ar putea să fie chiar un bug. Pare să se întâmple doar la tricourile noi, dar nu la toate. Mai sunteți cu problema asta?

 

CSU Craiova

375316981_CSUCraiova.png.746bda485e623995ef18e605d8849709.png

Dunărea Călărași

1787952165_DunreaClrai.png.713690c87595b29e5b874f65bb4066be.png

Farul

Farul.png.db01641323e24963a9fc22252fb65e10.png

Energeticianul

Energeticianul.png.d86d7addf667adc6b14e779a0ce13a2f.png

Focșani

329172848_Focani.png.655c12c1588b75644f7e8a48c6d5b7df.png

Modelu

Modelu.png.c4024b7266d1437405e0745f7b7bd0a3.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@DragosBox: eu doar ce am dat un quick check in joc. Cu sigurante nu am echipamente lipsa cum arata la tine, la mine majoritatea apar .. Doar ca ar fi multe modificari in DB de facut pe cand apare editorul si in iarna.

@ovidiu10: exista optiunea de a modifica culoriile clubului in editoarele noastre pe undeva ? ( sau ai doar tu acces la aceste detalii... )

Prin Liga a3a am vazut multe cluburi la care sigur culorile clubului nu sunt corecta, si sunt diferite de cele de la echipamente, deci nu se propaga. Si mai sunt si cateva prin L1, L2 la care am dubii :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
On 10/26/2018 at 2:23 AM, Raulic said:

@DragosBox: eu doar ce am dat un quick check in joc. Cu sigurante nu am echipamente lipsa cum arata la tine, la mine majoritatea apar .. Doar ca ar fi multe modificari in DB de facut pe cand apare editorul si in iarna.

@ovidiu10: exista optiunea de a modifica culoriile clubului in editoarele noastre pe undeva ? ( sau ai doar tu acces la aceste detalii... )

Prin Liga a3a am vazut multe cluburi la care sigur culorile clubului nu sunt corecta, si sunt diferite de cele de la echipamente, deci nu se propaga. Si mai sunt si cateva prin L1, L2 la care am dubii :D 

Club Title Bar Colours a fost introdusa anul asta si in ultimul editor .club nu se putea modifica. Doar direct in baza de date.

Vedem in urmatorul update al club editorului daca devin editabile culorile clubului, daca nu, le fac eu direct in db acolo unde sunt probleme. La L1 si L2 ar fi prioritatea, daca e ceva ce nu corespunde cu realitatea. :D

1.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Generaţia de Aur

FC Botoşani 18/19 Home, Away & Third

yZJf9f8.png7MugBKP.pngYgLfgSk.png

S-au trezit ei sa isi faca echipamente custom :D Pe Away si Third nu sunt 100% pentru ca nu au jucat i ele.

 

ACS Poli 18/19 Update

VqVG9YH.pngzCeIrpw.pngquUasXH.png

 

Academica Clinceni 18/19 Update Home

1QmQFqa.png

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo
25 minutes ago, Raulic said:

FC Botoşani 18/19 Home, Away & Third

yZJf9f8.png7MugBKP.pngYgLfgSk.png

S-au trezit ei sa isi faca echipamente custom :D Pe Away si Third nu sunt 100% pentru ca nu au jucat i ele.

Să știi că nu sunt rele deloc 👌. Păcat că ei la magazinul online vând doar eșarfe <_<

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
2 minutes ago, DragosBox said:

Să știi că nu sunt rele deloc 👌. Păcat că ei la magazinul online vând doar eșarfe <_<

Brand-ul Errea confectioneaza si echipamente cu design custom, atata timp cat le trimiti grafica. Si le-a facut un baiat design-ul celor de la Botosani, noroc ca am gasit pozele la ala, altfel mi-era mai greu sa le fac :D 

Le folosesc doar de 2 etape cred.

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2018 at 6:34 PM, Raulic said:

Brand-ul Errea confectioneaza si echipamente cu design custom, atata timp cat le trimiti grafica. Si le-a facut un baiat design-ul celor de la Botosani, noroc ca am gasit pozele la ala, altfel mi-era mai greu sa le fac :D 

Le folosesc doar de 2 etape cred.

Parca cel albastru e un pic altfel la ei

https://www.fcbotosani.ro/fc-botosani-in-echipament-nou-galerie-foto/

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
On 11/15/2018 at 8:52 AM, Muttley said:

Mda, eu le facusem dupa alte poze cele 2 de deplasare.

 

FC Botoşani 18/19 Update

SV2UCXW.pngR3eJZ9s.png

 

+ bonus

Concordia Chiajna 18/19 Away

AbaVbZ4.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Inca o echipa de Liga a3a se da in spectacol la nivel de echipamente.

Axiopolis Cernavoda a folosit 4 echipamente in acest sezon: link, link, link, link

Avem fani/oameni din zona cu preferinte ? Din pacate doar 3 echipamente au loc in DB :D

E cam greu sa imi dau seama si ce culori ar trebui sa aiba clubul deoarece folosesc doar conturul de la logo pe fiecare echipament 😕 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Generaţia de Aur
9 hours ago, Ilici Man said:

in packul de pe prima pagina nu erau echipe din liga a 4-a. am gasit un pack pe sortitoutsi si aveau acolo. nu stiu daca e acelasi

Am updatat acum si prima pagina, cu ultima versiune. Cel de pe sortitoutsi este acelasi cu cel facut aici.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy