Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Romania SS Kits - FM23 (29.10.2022)


Raulic

Recommended Posts

  • Replies 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Graphics Team FMRo

Pentru Axiopolis Cernavodă și Sportul Chișcani am mai găsit un al treilea kit:

Axiopolis Cernavodă - Third

5a061f4c9a341_AxiopolisCernavod-Away(17-18).png.9c5d315ce18a2a702db8a8f77bd63059.png

 

Sportul Chișcani - Third 

5a061f4da0bee_SportulChicani-Away(17-18).png.e2ddf45c277c445ecd5e5017550cb994.png

 

Pentru Agricola Borcea nu am găsit un alt kit folosit sezonul asta, așa că am făcut, pentru away, kitul pe care îl folosesc la echipa secundă:

Agricola Borcea - Away

5a061f4abff80_AgricolaBorcea-Away(17-18).png.341ba09ab5bf4cb4fd2965aeda271457.png

 

Cam asta ar fi seria a doua, doar că în fișierul v1.5, am mai găsit în Liga3\S2 kiturile celor de la Arsenal Malu (arsenal1.png; arsenal2.png), care au retrogradat sezonul trecut și un kit de la Petrolistul Boldești, care se află în seria a treia, în viața reală.

În legătură cu seria unu, nu am găsit încă poză cu un al doilea kit de la Sănătatea Dărăbani, pentru away, dar am găsit kiturile celor de la SC Bacău (bacau_1.png; bacau_2.png) și Atletico Vaslui (vaslui1.png; vaslui2.png), care au retrogradat, și ele, sezonul trecut.

 

Eu am cam renunțat la Dărăbani, așa că o să mă apuc de Seria a treia de mâine.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca e doar la mine, insa la unele cluburi nu se vad kiturile in joc.

In Liga a 3 seria 2 la Farul, Borcea, Axiopolis, Progresul Spartac, Victoria Traian. La Metalul Buzau si Sportul Chiscani nu se vede cel de deplasare

9BAKpmrnQLqR4jg5nKBY-w.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
1 hour ago, Raizen said:

Nu stiu daca e doar la mine, insa la unele cluburi nu se vad kiturile in joc.

In Liga a 3 seria 2 la Farul, Borcea, Axiopolis, Progresul Spartac, Victoria Traian. La Metalul Buzau si Sportul Chiscani nu se vede cel de deplasare

9BAKpmrnQLqR4jg5nKBY-w.png

 

Pentru asta trebuie facut un fisier in editor care sa corecteze eventualele probleme. O sa incep eu sa lucrez la asta.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cu astea e completa si Seria 2. Mai ramane acel echipament lipsa de deplasare de la Sanatatea Darabani din Seria 1.

 

Farul Constanţa Home

VWTgWyo.png

 

Înainte Modelu Home & Away

qLgZsqY.pngf8uE9h6.png

LIGA 3 - Seria 3

Legendă:

  • Verde - done
  • Portocaliu - trebuie creat
  • Roşu - e nevoie de poze
Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
3 hours ago, Raizen said:

In meciul de sambata cei de la Modelu au jucat in echipamentul care e setat ca primul echipament in packul 1.5:

Mersi de pont :)

Il pastram pe ala ca Home daca tot e aceasi firma. Daca te mai uiti pe la meciurile din L3, poate mai ai timp sa urmaresti eventuale erori/echipamente noi.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

LIGA 3 - Seria 4

E posibil ca Giarmata sa aiba un away nou. De asemenea, poate cineva din zona ne poate ajuta cu situatia de la Lipova, au folosit vreo 4 randuri de echipamente ...

Also, am facut un fisier care corecteaza unele probleme de compatibilitate intre baza de date si kitpackul din acest topic pt echipamentele din L1, asta pana la update-ul din iarna :) - https://mega.nz/#!XMBSybBQ!7SO_fnJ6y1d1W1wEiHZeCH7sTt5WgBIp8D-mv5_Y75c

Acum ar trebui sa arate totul bine. Va urma L2 si L3.

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo

FCM Alexandria - Home

5a09fe80d8920_FCMAlexandria-Home(17-18).png.60af711b49490385365a7b6fd4b37c5e.png

 

FCM Alexandria - Away

5a09fe8016421_FCMAlexandria-Away(17-18).png.b7e836dacce7008b6a6e50c173313544.png

 

Sporting Roșiori - Home

5a09fe8281cef_SportingRoiori-Home(17-18).png.d2c35a69fcad15a33dd5a74635f047eb.png

 

Sporting Roșiori - Away

5a09fe81a426f_SportingRoiori-Away(17-18).png.a79c24b82bdb0c0e37679a4f538c7af1.png

 

Logo-ul celor de la Alexandria are calitate cam proastă din cauza faptului că logo-ul folosit pe kit nu este logo-ul propriu-zis al echipei, și nu l-am găsit nicăieri, așa că l-am luat dintr-o altă poză.

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo

Mă gândeam și eu la asta, nu înțeleg obsesia echipelor din liga a 3-a cu albastrul. În orice caz, dacă e vreo problema cu hammer, închidem și noi ochii și creăm ceva third, eventual din sezoanele trecute, cu o paletă de culori diferită.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
26 minutes ago, DragosBox said:

Mă gândeam și eu la asta, nu înțeleg obsesia echipelor din liga a 3-a cu albastrul. În orice caz, dacă e vreo problema cu hammer, închidem și noi ochii și creăm ceva third, eventual din sezoanele trecute, cu o paletă de culori diferită.

Eu zic ca ar putea genera probleme vizuale prin joc, sa joace in culori similare cu adversarii .. etc :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Adaugat in pack tot ce s-a postat in ultimele zile. Astept sa terminati cu Seriile 4 si 5, din L3 si voi scoate updateul 1.6.

In alta ordine de idei: @DragosBox si @Maker, daca aveti timp si disponibilitate, puteti ajuta la baza de date pentru updateul de primavara la partea asta de echipamente?

Pe scurt, in ce consta:

1. avem in packul asta la care tot muncim echipamentele pentru FCSB, sa zicem, home & away

Capture.PNG

2. avem un editor de la SI pentru "desenarea" echipamentelor, asa cum apar ele default in FM18.

2.PNG

3. trebuie sa facem ca echipamentele din editor sa arate cat mai aproape de cele din realitate (cele create de voi aici)

Daca reusim sa facem asta la toate cluburile de L3, nu va mai fi nevoie de fisierul creat de @Raulic.

Ce ziceti? Va bagati? Raulic si adyrychu sunt deja in echipa de Research si vor avea altceva de lucru, deasta pica doar pe voi 2. :D

Daca va impartiti echipele in mod egal: sunt 107 cluburi in primele 3 ligi, asta inseamna 53 de cluburi de fiecare. Deadline, ar fi undeva pe la jumatatea lunii ianuarie, astfel ca si timp este suficient. :)

Daca sunteti interesati, revin cu restul detaliilor in privat. :)

Ati fi de mare ajutor, daca ati avea disponibilitatea.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo

După cum a spus @Raulic, FCM Alexandria și Voința Turnu Măgurele au amândouă kituri prea asemănătoare (ambele au și pentru acasă și pentru deplasare kituri albastre) așa că am făcut kitul acesta de sezonul trecut de la Măgurele, care să fie pus ca Third, să nu aibă oamenii probleme în joc:

Voința Turnu Măgurele - Third

5a0ca1bd685ec_VoinaTurnuMgurele-Third(16-17)KITCLASH.png.0db27dc16c5cc9057a4f63f39a66b42c.png

 

Pentru Alexandria poate fi folosit kitul din deplasare actual din v1.5 (alexandria2.png) pentru că este galben.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy