Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Romania SS Kits - FM23 (29.10.2022)


Raulic

Recommended Posts

  • Replies 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Generaţia de Aur

O intrebare scurta si la obiect pentru cei care au facut pana acum echipamente - @adyrychu @Raulic @AngeloM

Am postat packul nostru si pe sortitoutsi si cei de acolo zic sa scoatem sigla LPF de pe tricouri...cu asta nu sunt de acord...mie imi place cum arata...daca nu le convine, sa ii fut! Pot ramane asa, nu are rost sa muncim acum inca o data sa dam jos logoul LPF, dupa ce cineva s a chinuit sa il puna acolo...mai mult, eu nu ma pricep sa fac asta :D

Cu a doua parte - sa facem toate echipamentele la rezolutie 220x220 pixeli sunt de acord...ar ocupa si mai putin, da Mb si cred ca jocul oricum le redimensioneaza la rezolutia asta...Asta pot face eu pentru urmatorul update.

Intrebarea mea este daca a existat vreun motiv pentru care au fost facute la 414x414 px pana acum si daca de acum inainte se pot face la 220x220px?

Capture.PNG

 

Link to comment
Share on other sites

@ovidiu10 Nu prea sunt in tema relatia FMRO cu cei de la Sortitoutsi , dar mie unu mi sa cam lafaie cu ce sunt ei de acord si cu ce nu . Eu unu am facut echipamente pentru aceasta comunitate , nu pentru alta , noi suntem sub numele de FMRO , asa stiu eu ... Ei sa faca ce-i fute capu :) Eu nu vreau sa le refac sa eliminam lpf-ul . In realitate fac parte din echipamente , noi dorim a ne apropria cat se poate de mult de realitate , nu ?! In legatura cu px nu stiu ce sa spun , las cuvantul celor doi @Raulic & @adyrychu

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@ovidiu10: Pai, ce posteaza ei pe acolo merge dupa niste standarde, in care este inclusa si dimensiunea PNG-ului.

Au fost facute la 414px x 414px pentru ca asa vin template-urile probabil, si nu le-a mai redimensionat nimeni.

Discutia cu logo-ul LPF pe maneci am avut-o si acum ceva vreme cu @gizmo11x si cu @Maker daca nu ma insel. Eu am omis logo-ul de pe maneci pe simplul fapt ca e un element de competitie. Cand joci in Champions League, Europa League (cel putin in grupe) echipele nu mai folosesc logo-ul LPF, ci logo-ul CL/EL.

Daca va uitati peste celelalte pack-uri de echipamente, nici alea nu au logo-ul competitiei pe maneci ... 

Edited by Raulic
Link to comment
Share on other sites

@Raulic atunci cand am aparut eu aici , da , am avut discutia aceasta . Dar cand ne-am apucat la inceput de echipamentele de amicale sa le spun asa , nu le-am pus . Dar cand au inceput sa apara echipamente oficiale si am inceput sa le facem si noi , le-am facut cu lpf-ul pe maneca . Nu stiu cati oameni care folosesc aceste elemente grafice , produse de noi , sunt deranjati de logo-ul LPF de pe maneca atunci cand joaca in competitii europene . Deci , cel putin din partea mea pica refacutul de echipamente :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
4 minutes ago, Raulic said:

Cand joci in Champions League, Europa League (cel putin in grupe) echipele nu mai folosesc logo-ul LPF, ci logo-ul CL/EL.

Acum inteleg...dar cred ca e prea multa munca, pentru scos sigla LPF...in plus, se stie ca echipele romanesti nu deranjeaza prea mult in competitiile europene intercluburi.

O sa ma ocup eu de redimensionat pentru urmatorul update.

Mersi pentru raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@Maker: mda, am observat si eu uitandu-ma la echipamentele de Liga 1. In fine, aia e, stiu ca e aiurea mai ales daca nu ai template-ul colorat + logo-uri salvat. 

@ovidiu10: great ;)

O sa ma uit si eu peste ele sa bata cu realitatea, si vedem ce e facut si ce nu e facut :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Just now, Maker said:

@ovidiu10 & @Raulic luminati-mi va rog si mie mintea , care ii defapt relatia FMRO & Sortitoutsi , in situatia in care vad ca ei ne impun cum sa facem echipamentele ? :D

Nu ne impun :)) Ei sunt un site specializat pe asa ceva: fetele jucatorilor, logouri, echipamente...Am zis sa postam si noi packul facut aici, ca are mai multa vizibilitate acolo si se pot bucura de el mai multe persoane, si din afara tarii...

Nu exista nicio relatie...sunt 2 forumuri cu aceeasi tematica: Football Manager :D

Nici eu nu prea am inteles tonul imperativ pe care au cerut cele doua chestii... :)

Link to comment
Share on other sites

@Raulic Da am observat treaba asta . Doar ca m-a iritat "tonul" . Eu unul sincer nu cred ca din alte tari se descarca L1&L2&L3 ce producem noi . Eu cred ca romanii descarca ceea ce producem noi , deci , pot descarca foarte frumusel si de aici :) . Eu unul m-am atasat foarte mult de acest forum , comunitate daca pot spune asa . Asa ca mi se cam rupe de Sortitoutsi :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy