Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Activator Romania FM2017


il muce

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

incercarea de a activa L6 & 7 a esuat - proiectul se incheie aici.

de asemenea nu recomand folosirea fisierului cu Liga 5 - l-am testat mai bine si in anumite sezoane nu se genereaza toate play-off-urile de promovare/retrogradare si nu se mai genereaza sezonul urmator, asta desi in primul sezon totul a decurs ok.

posibil sa fie un bug de editor.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
4 hours ago, il muce said:

incercarea de a activa L6 & 7 a esuat - proiectul se incheie aici.

de asemenea nu recomand folosirea fisierului cu Liga 5 - l-am testat mai bine si in anumite sezoane nu se genereaza toate play-off-urile de promovare/retrogradare si nu se mai genereaza sezonul urmator, asta desi in primul sezon totul a decurs ok.

posibil sa fie un bug de editor.

Anyway, doesn't matter.

Munca ta e apreciata :D

Cele mai stabile versiuni cu Liga 3&4 si Liga 3&4&5 se gasesc in prima postare, right ?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ovidiu10, zi-mi te rog daca numarul de echipe din L2 se modifica dupa primul sezon.

sunt 18 in 2016/2017 si apoi creste la 20 in 2017/2018 ?

ce modificari dpdv competitii, echipe s-au mai facut in 17.3.0 vs 17.2.0 in Romania ? vreo modificare la L3, L4 ? a aparut si L5 :) ?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
5 minutes ago, il muce said:

ovidiu10, zi-mi te rog daca numarul de echipe din L2 se modifica dupa primul sezon.

sunt 18 in 2016/2017 si apoi creste la 20 in 2017/2018 ?

ce modificari dpdv competitii, echipe s-au mai facut in 17.3.0 vs 17.2.0 in Romania ? vreo modificare la L3, L4 ? a aparut si L5 :) ?

Dap, in L2 16/17 sunt 16 echipe, apoi din 17/18 apar 20 de echipe.

L3S1 are 15 echipe sezonul asta - 16 din urmatorul

L3S2 are 14 echipe sezonul asta - 16 din urmatorul

L3S3 are 15 echipe sezonul asta - 16 din urmatorul

L3S4 are 14 echipe sezonul asta - 16 din urmatorul

L3S5 are 15 echipe sezonul asta - 16 din urmatorul

In L4 am incercat sa pastrez componenta de la fiecare AJF (am inpartit in 2 L4 Giurgiu, Ilfov, Maramures, in rest, la celalalte judete exista o singura serie de L4 cu numarul de echipe din realitate, care difera destul de mult).

Tot ce tine de L5, L6 apar in Romanian Lower League.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

inca nu am descarcat 17.3.0, am niste probleme cu calculatorul.

modificarea numarului de echipe de la un sezon la altul se poate face folosind advanced rules, iar anul asta editorul a fost foarte sensibil pe partea asta (inclusiv forumul SI a avut destule chestii semnalate pe partea asta)

cand o sa imi repar calculatorul o sa fac o incercare de update pentru 17.3.0.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sper sa nu dureze mult reparatia calculatorului. Daca eram in Bucuresti ma repezeam pana la tine, sa il punem pe picioare. :D

Si mai mult sper sa dai de cap la problemele astea 2:

- 16 echipe in primul sezon de L2, apoi 20

- si numarul de echipe din Cupa Romaniei...

Sa fiu sincer am aruncat si eu o privire prin activatorul tau, dar m-a batut. Nu reusesc sa potrivesc numarul de echipe din Cupa Romaniei.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
On 02.03.2017 at 3:58 PM, il muce said:

inca nu am descarcat 17.3.0, am niste probleme cu calculatorul.

modificarea numarului de echipe de la un sezon la altul se poate face folosind advanced rules, iar anul asta editorul a fost foarte sensibil pe partea asta (inclusiv forumul SI a avut destule chestii semnalate pe partea asta)

cand o sa imi repar calculatorul o sa fac o incercare de update pentru 17.3.0.

Vreo veste buna despre activator pentru 17.3.1? :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Chiar daca nu am intrat decat o singura data in editor, imi imaginez ca problema cu modificarea numarului de echipe din Liga a II-a e imputita rau. Cred ca tot cineva de pe SI te poate ajuta, sunt cativa experti care stiu absolut tot ce se poate face cu editorul acolo.

Totusi, e vreo sansa sa apara activatorul asta? parca as incepe o cariera in Romania. O idee e sa incerci sa trisezi putin realitatea, sa nu respecti intocmai numarul de echipe din Liga II.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am activat pe repede inainte L3 sa vad ce se intampla dupa primul sezon si concluzia e ca se poate face L3 si L4 dar numarul de echipe din L2 ramane 16 si in urmatoarele sezoane, retrogradeaza ultimele 2 din L2 si vor promova 2 echipe din L3 in urma unui baraj in care vor fi locurile 1 din cele 5 serii.

 

Cum vi se pare ?

 

Pentru advanced rules nu sunt pregatit si editorul+advanced rules dinainte de update m-au facut sa renunt de mai multe ori la proiect de nervi.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
52 minutes ago, il muce said:

Am activat pe repede inainte L3 sa vad ce se intampla dupa primul sezon si concluzia e ca se poate face L3 si L4 dar numarul de echipe din L2 ramane 16 si in urmatoarele sezoane, retrogradeaza ultimele 2 din L2 si vor promova 2 echipe din L3 in urma unui baraj in care vor fi locurile 1 din cele 5 serii.

 

Cum vi se pare ?

 

Pentru advanced rules nu sunt pregatit si editorul+advanced rules dinainte de update m-au facut sa renunt de mai multe ori la proiect de nervi.

Eu zic ca e in regula si cu 16 echipe de L2 in fiecare sezon.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am postat in primul post versiunea pentru update 14.3:

Activator pentru versiunile 17.3.0 si 17.3.1.

Activeaza L3 si L4.

La promovarea din L3 in L4 cele 5 castigatoare ale seriilor L3 vor juca un baraj pentru a determina 2 echipe ce promoveaza. Asta se intampla pentru ca L2 ramane cu 16 echipe (din care 2 retrogradeaza) datorita echipelor retrase anul asta.

Nu am setat restrictii regionale, e posibil ca alocarea echipelor in L3 si L4 sa fie un pic mai confuza din sezonul 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

daca procedez asa, ar trebui sa refac si Liga 1 si Liga 2, iar la Liga 1 nu am optiune de injumatatirea punctelor din sezonul regulat.

 

patch-ul e construit pe Liga 1 si Liga 2 existente.

ce pot incerca este sa maresc numarul echipelor din Liga 2 din sezoanele urmatoare, folosind advanced rules. am mai incercat dar fara succes, mai incerc cand prind o fereastra de timp.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy