Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FM22 Cut-Out Megapack - 22.00 OUT NOW including torrent [21/10/2021]


ovidiu10

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Megapack70.png


Cel mai probabil, marti sau miercuri va fi lansat Cut-Out Megapack 7.0 pentru Football Manager 2015 pe site-ul celor de la sortitoutsi.net, disponibil ca torrent. Acesta are 6,85 GB si contine 151.569 de imagini cu jucatori, arbitrii si staff de pe toate continentele. Cand torrentul va fi facut public voi reveni aici cu detalii.

Complete Pack - 7.0 released 22.10.2014 DOWNLOAD
Complete Icons Pack - 7.0 released 22.10.2014 , 152 MB DOWNLOAD

Preview:

Clipboard01.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

În pack-ul pe care îl am eu, luat de pe sourtitoutsi cam acum un an, mulţi wonderkids din Argentina sau Brazilia nu aveau feţe. Întrebarea am mai văzut-o şi pe alte forumuri străine.

De ex. Rodrigo Gomez, de la Estudiantes parcă, care ajunge unul dintre cei mai buni wingeri din joc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

În pack-ul pe care îl am eu, luat de pe sourtitoutsi cam acum un an, mulţi wonderkids din Argentina sau Brazilia nu aveau feţe. Întrebarea am mai văzut-o şi pe alte forumuri străine.

De ex. Rodrigo Gomez, de la Estudiantes parcă, care ajunge unul dintre cei mai buni wingeri din joc.

De acum un an au mai fost scoase 10 update-uri periodice (cam unul pe luna). E posibil sa fie jucatori din Argentina sau Brazilia care sa nu aiba fetele in megapack (mai ales daca au 15-16 ani...pur si simplu nu sunt imagini cu ei pe internet). Aia cu forumurile straine imi suna a "agenturile secrete"...daca ai putea fi mai concret, mai la obiect.

De ex. Rodrigo Manuel Gómez - ID 14037051 - de la echipa Argentinos Juniors are aceasta imagine de la update-ul 6.01 (3 noiembrie 2013) 14037051.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Update la primul post.

Complete Pack - 7.0 released 22.10.2014 DOWNLOAD
Complete Icons Pack - 7.0 released 22.10.2014 , 152 MB DOWNLOAD

What is the icons pack?

The icons pack is an additional pack that adds really small versions of the player faces to dropdown lists and things like that. We've added this as an optional download for those who want it, but is not required if you only care about having the larger face on the player profile page.

How do I Install It?

Once you've downloaded it you'll be presented with a ".zip" file. Extract this file to the following location "My Documents » Sports Interactive » Football Manager 2015 » graphics".

If the "graphics" folder doesn't exist you can simply create it.

Once you've done this, load up Football Manager and go to "Preferences" and then "Display & Sound". Make sure that you tick the check box on the page called "Always Reload Skin on Confirm" and un-tick then box saying "Use Skin Cache". Hit Confirm.

There should be a box that pops up saying "loading image data for the new skin". Once this is done your graphics should be working within the game.

If you want you can know go back into "Preferences" and "Display & Sound" and un-tick "Always Reload Skin on Confirm" and re-tick "Use Skin Cache".

With an estimated 24 hours to go until the release of the FM15 beta version, we are absolutely delighted to announce the official release of version 7.0 of this Cut-Out Faces Megapack. It is, as usual, available from this page.

The megapack now contains cut-outs for 151,570 persons within the FM world smile.png

We hope to have a 7.01 update pack available before 7 November, when the full version of FM15 is released.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

De acum un an au mai fost scoase 10 update-uri periodice (cam unul pe luna). E posibil sa fie jucatori din Argentina sau Brazilia care sa nu aiba fetele in megapack (mai ales daca au 15-16 ani...pur si simplu nu sunt imagini cu ei pe internet). Aia cu forumurile straine imi suna a "agenturile secrete"...daca ai putea fi mai concret, mai la obiect.

De ex. Rodrigo Manuel Gómez - ID 14037051 - de la echipa Argentinos Juniors are aceasta imagine de la update-ul 6.01 (3 noiembrie 2013) 14037051.png

Am luat pack-ul, am verificat să văd dacă am faţa. Clear cache, reload skin şi tot nu apare.

http://i.imgur.com/thebfMo.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Odata cu lansarea oficiala a FM2015, pe 07.11.2014, echipa sortitoutsi.net va lansa un update pentru FM2015 Cut-Out Megapack 7.0, care va contine imagini noi sau update-uri pentru Liga 1 Romania. Voi reveni cu link-urile de download cand vor fi gata. Pana atunci puteti downloada cele doua pack-uri, daca nu ati facut-o deja:

Complete Pack - 7.0 released 22.10.2014 DOWNLOAD
Complete Icons Pack - 7.0 released 22.10.2014 , 152 MB DOWNLOAD

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

A fost lansat updateul 7.01 pentru FM2015 Cut-Out Megapack, care contine echipa Rapidului, juniori de la Dinamo si Steaua + alte imagini ale jucatorilor din Romania (in total, aproximativ 200 in acest update). Poate fi downloadat urmand link-ul de mai jos.

DOWNLOAD

Link to comment
Share on other sites

Daca e de la config incearca programul din linkul de mai jos pentru a crea fisierul config.xml.

http://sortitoutsi.net/downloads/view/847/fmxml-for-pc

Salut Ovidiu si mersi pentru raspuns. Cred ca se strica ceva la fisiere pentru ca eu am instalat 3 chestii si nu imi dau seama care din ele strica toata treaba. Acestea sunt:

Cut-Out Faces Megapack, FM2015 Real Names and German National Team Fix File v1.1 si Metallic Logos Megapack. Ai mai vazut acest tip de problema? Precizez ca am urmat corect pasii din instructiunile fiecareia dintre cele 3 patch-uri.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Salut Ovidiu si mersi pentru raspuns. Cred ca se strica ceva la fisiere pentru ca eu am instalat 3 chestii si nu imi dau seama care din ele strica toata treaba. Acestea sunt:

Cut-Out Faces Megapack, FM2015 Real Names and German National Team Fix File v1.1 si Metallic Logos Megapack. Ai mai vazut acest tip de problema? Precizez ca am urmat corect pasii din instructiunile fiecareia dintre cele 3 patch-uri.

In mod normal nu "interfereaza" unele cu altele. Daca instalarea se face corect nu vad de ce ar aparea probleme.

In primul rand trebuie instalate in C:\Users\*\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2015\graphics, iar in interiorul folderului cu imaginile jucatorilor trebuie sa fie un singur config si fara alte subfoldere.

Apoi, din joc trebuie dat "reload skin" pentru a incarca imaginile noi.

Link to comment
Share on other sites

In mod normal nu "interfereaza" unele cu altele. Daca instalarea se face corect nu vad de ce ar aparea probleme.

In primul rand trebuie instalate in C:\Users\*\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2015\graphics, iar in interiorul folderului cu imaginile jucatorilor trebuie sa fie un singur config si fara alte subfoldere.

Apoi, din joc trebuie dat "reload skin" pentru a incarca imaginile noi.

O sa mai incerc o data pe seara..cu stergere si instalare de la zero. Exista ceva fisiere ascunse pe care ar trebui sa le mai sterg? Eu zic sa faca asa: Instalez iar FM2015, Intru in joc sa se creeze fisierele si folderele din MyDocuments, apoi copiez toate fisierele si pozele din patch-uri, intru in joc si fac schimbarile de la Skin..si cred ca ar trebui sa mearga. Precizez ca prima oara merg, dar dupa un restart al jocului imi dispar! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

a aparut cumva si torrentul ?

De mult, mai exact de pe 22 octombrie (ss mai jos). Intre timp a aparut si Update Pack - 7.1, pe 10 noiembrie.

Downloadeaza torrentul de aici, extrage cu winrar, apoi ia si Update Pack - 7.1 (care e arhiva) si copiaza peste fisierul initial.

Clipboard01.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy