Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariera Unui Antrenor . . . Mizerabil


halandala

Recommended Posts

Transferuri dupa transferuri

dYey3.png

Leeds continua campania masiva de transferari cu aducerea a numai putin de 4 jucatori si se pare ca nu se vor opri aici!

Portarul Oliver Schnitzler, venit imprumut de la Leverkusen, fundasul Guram Kashia, liber de contract, dar si Leo Schwechlen (400$) si Steihart Philipp (350$) intaresc lotul echipei de pe Ellen Road!

Noul patron, fostul impresar John Henry se pare ca si-a folosit toate parghiile pentru a-si intari echipa, dar ramane de vazut daca jucatorii vor putea sa se adapteze intr-un timp asa de scurt in Anglia!

"Toti sunt jucatori de care aveam nevoie, o sa fie un campionat lung si trebuie sa fim acoperiti pe toate posturile! O sa mai vina cativa jucatori, iar daca vom reusi sa perfectam transferul unora dintre ei o sa aveti parte de mari, mari surprize!" declara acesta.

Cu noile achizitii p teren, Leeds pierde primul meci din acest sezon, chiar pe teren propriu, impotriva celor de la Q.P.R., dupa o partida in care

gazdele nici nu s-au vazut pe teren: 1-3.

Chiar daca am continuat sa jucam aproape la fel de prost ca in meciul cu QPR, etapa a 7a ne aduce abia a 2a victorie din acesc campionat, impotriva lui Burnley, intr-un meci in care gazdele au fost la conducerea partidei, iar noi am fost oportunistii: 1-2.

brSkio2.png

Meciul cu Peterborough a fost probabil primul meci in care ofensiva a reusit sa faca un meci aproape perfect, inscriind la fiecare mare ocazie avuta si dandu-ne sperante pentru urmatoarele meciuri:1-3

2ngdi0z.png

Samuel Eto'o si Mohamed Sissoko la Leeds

Leeds United, proaspat cumparata de John Henry, reuseste 2 transferuri de renume mondial: atacantul camerunez in varsta de 35 de ani Samuel Eto'o si mijlocas defensiv din Mali, Mohamed Sissoko, in varsta de 31 de ani au semnat astazi contracte pe o perioda de un an cu gruparea engleza!

o2011september.jpg"Ma bucur ca am ajuns sa joc in Anglia! Era un vis de-al meu sa fac acest lucru, insa regret trecerea la acest campionat la varsta aceasta inaintata! Sper doar sa imi ajut echipa si sa promovam in Premier League!" a declarat camerunezul.

Cu noile vedete in teren, Leeds United reuseste cel mai lung sir de meciuri fara gol primit, 6, iar atacantul Eto'o reusind prima dubla in Anglia.

TjYi6s6.png

In urma acestui parcurs impresionant de victorii, Leeds reuseste sa ajunga chiar pe pozitia a 8a, la doar 5 puncte de locurile ce duc la baraj, insa infrangerea cu Sunderland, le-a taiat aripile albilor, trimitandu-i pe pozitia a 10a.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Onorabil sau fantastic?

Turul aveam sa-l terminam pe un loc onorabil 8, dupa ce am reusit sa obtinem 7 puncte din ultimele 3 meciuri.

Baietii au reactionat bine dupa infragerea cu Sunderland si au reusit sa se impuna in fata celor de la Birmingham, intr-un meci destul de disputat

si in care am reusit sa castigam datorita fazelor fixe: Rogers impinge mingea in poarta dupa o lovitura libera executata de Marrable, iar acelasi Marrable stabileste scorul final in minutul 93, dupa un corner respins de apararea oaspete, iar apoi sutul sau centrare a pacalit portarul advers: 2-0.

In ciuda faptului ca jucam cu o echipa clasata pe locul 19, meciul cu Doncaster s-a dovedit a fi meciul in care Leeds s-a vazut invingatoare inainte de inceperea partidei si acest lucru ne-a costat - un egal, intr-adevar cu foarte multe ocazii de partea noastra, insa si cu ceva noroc tinand cont de cele 2-3 contraatacuri ale vizitatorilor.

Totusi, aveam sa incheiem turul cu o victorie, in fata unei formatii cu care ne puteam identifica: trecutul indepartat glorios, dar prezentul lasand de dorit: Nottingham Forres!

Pe vremuri o lupta crancena pentru putere in prima liga engleza, dar mai ales pentru suprematie in Europa, acum derby-ul acestor 2 formatii se juca in liga secunda:

"Imi pare sincer rau de faptul ca aceste tipuri de meciuri nu se joaca pe prima scena fotbalistica! Sunt nou in fotbalul englez, insa cunosc multe lucruri despre istoria acestui campionat si despre echipele sale reprezentative!

Imi doresc ca peste cativa ani sa jucam acest meci intr-o finala a Cupei Angliei, iar suporterii sa fie fericiti de performantele echipelor favorite! Va fi greu, intr-adevar, acum cand petrodolarii au pus stapanire pe fotbalul mondial, dar nu trebuie sa uitam niciodata sa visam!"

PEx34UR.png

"Sper ca meciul de care vorbeam inaintea partidei, o viitoare finala intre cele 2 echipe sa se termine cu acelasi scor, iar acesti fani minunati sa se bucure de victoria noastra!"

Si iata ca, dupa lupte crancene, Leeds reuseste un tur de campionat, in opinia tuturor multumitor!

Fanii, evident sunt impartiti in 2: cei care sunt nemultumiti pentru sincopele avute si cei care sunt entuziasmati de pozitia pe care o ocupa, avand sanse pentru a ne bate la locurile de promovare, insa, cel mai inflacarat suporter al echipei, neasteptat, este presa!

Ziaristii sunt cei care au scris in nenumarate randuri lucruri frumoase despre aceasta echipa in devenire, asteptand parca si ei o revenirea a noastra pe prima scena fotbalistica!

Impreuna cu asistentul am hotarat sa analizam parcursul echipei pentru a evidentia punctele tari si punctele slabe ale noastre:

Am avut parte de un tur de campionat fluctuant, in care nu am putut sa ne depasim conditia si sa ajungem mai sus de pozitia a 8a, un lucru dezamagitor, tinand cont ca am avut ocazii sa facem acest lucru, insa nu am stiut sa ramanem concentrati indeajuns de mult incat sa profitam de acest lucru!

Clasamentul, dupa primele 23 de etape arata cam asa: clasament cu Leeds avand cea mai buna aparare, insa un atac nemultumitor si de asemenea fiind a doua echipa ca numar de egaluri, la egalitate cu penultima clasata si mai "sus"decat ultima si avand o infrangere in plus fata de primele 2 clasate!

Analiza scoate in evidenta ceea ce stiam aproape cu ochii inchisi: ineficienta atacantilor, iar acest lucru, se pare, ca va continua si in retur:

"Trebuie sa gandim o tactica diferita fata de inceputul sezonului: suntem secati de banii investiti atunci si pana voi gasi o solutie v-a trebui sa ne descurcam cu ce avem, poate sa aducem 1-2 jucatori!" imi transmitea John Henry.

Eram dezamagit de aceasta veste, insa trebuia sa ma conformez si sa incerc sa obtin cat mai multe puncte in retur pentru a spera la un loc cat mai sus in clasament!

"Oricum, e foarte, foarte bun locul in care ne aflam, poate cu putin noroc si cu destinul alaturi de noi vom reusi sa ne situam intre primele 6" spunea entuziast John.

Link to comment
Share on other sites

Datorita interesului din ultima perioada, am luat hotararea sa inchid aceasta povestire!

Multumesc tuturor celor ce au avut vorbe frumoase referitoare la acest story si imi pare rau ca nu am putut sa-l continui de maniera in care mi-o doream, insa FM13 mi-a cam stricat planurile pentru acest story!

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy