Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Jucatori Buni Si Ieftini In Fm 2012


bondo153

Recommended Posts

da yaya sanogo e foarte bun dar costa cam 7 milioane euro in rate sa il cumperi(mai bine Mbaye Niang un fenomen de 5 stele) , eu zic ca jucatori ieftini si buni : Xulu Dc (250k) , Zarko Markovici DC (400k),Marian Cristescu MC (putini buni pe postul lui in joc..200k) Radu Zaharia DR (200k) Machado ST(250 k) sunt extraordinari de buni pt pretul lor, iar Matthias Johansson cel mai ieftin transfer pt un jucator de talie mondiala(world class) un dr exceptional si costa cam 1.2 milioane euro si ai siguranta ca in 5 ani o sa faca peste 20 milioane euro,mai sunt multi altii dar de la 3 mil in sus.

el l-am luat liber de contract de la auxere dupa 2 ani

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Un jucator foarte bun, zic eu, si relativ ieftin este Tlou Segolela de la Orlando Pirates.Il luati cu maxim 300k si daca il jucati constant creste foarte mult si puteti face o afacere foarte buna.Plus de asta mai are un mare avantaj,este un jucator polivalent.

Link to comment
Share on other sites

el l-am luat liber de contract de la auxere dupa 2 ani

Dupa 2 ani cumperi jumatate din FM liberi de contract, ideea este ce poti cumpara ieftin si bun la inceputul jocului pentru o echipa mica , liberi de contrac buni la inceputul jocului nu prea sunt

Link to comment
Share on other sites

Kelvin ala e jucator de maxim o repriza. Bani aruncati aiurea. Stamina 8, positionning 5, teamwork 6, decisions 10. E mai slab decat Dodel. Poate pentru Romania e ok, dar cu salariul pe care o sa il ceara mai bine iei 3 pusti romani de viitor. :)

Link to comment
Share on other sites

jucatori pt liga 2 sau a-3-a :hutan(gk), ibrahim abbe(at), farouk ben mustapha(gk),alberto cobrea(gk),gregory nelson (aml,amr,mr) maxim 50 k,peter korteling (dc),luka vusurovic (dc),alen pamic(dm,mc) free salariu maricel da foarte bun merita,leoh digbeu (dm,ml,mc) free,ionut peteleu (dr)free sez 2012-2013,martin toshev (at),steven cohen (amc ,mc) 20k-40k si multi alti free din sezonu 2..

Link to comment
Share on other sites

Un jucator foarte bun, zic eu, si relativ ieftin este Tlou Segolela de la Orlando Pirates.Il luati cu maxim 300k si daca il jucati constant creste foarte mult si puteti face o afacere foarte buna.Plus de asta mai are un mare avantaj,este un jucator polivalent.

Ai o poza cu el din prezentul carierei tale?Sunt curios cum arata si ai uitat sa scri pe ce pozitie joaca sau e polivalent pe intreg terenul de joc? :P:)

Link to comment
Share on other sites

pentru liga 1 : maksim shavysh atacant joaca la bate borisov maxim 850k foarte bun atacant depinde de tactica ,dzmitry rekish (dinamo minsk ) free il veti avea dupa 6 luni grabitiva de cum incepeti cariera se merita dupa doua sezoane jumate am luat 6 mil,dzyanis palyakou 40k l-am vandut dupa 2 sezoane cu 3.8 mil ,nika kvekveskiri (dinamo tbilisi) 750k maxim l-am vandut da nu am luat decat 3.1 mil mare greseala am facut in alta salvare il cumparase chelsea cu 12 mil,tulasne geoffrey free ,luigi bruins 18k dat dupa 6 luni a jucat doar 7 meciuri avand prea multi mij am fost nevoit am luat1.5 mil si 30% dintr-un viitor transfer...

Link to comment
Share on other sites

Deobicei daca zice scouteru' la jucatorii inca necumparati ca poate deveni "definite purchase" sau sa il iei "wathever the price" sunt sanse mari sa devina world class si la reports cand e deja cumparat te uiti la viitoarea abilitate,sa nu aibe minusuri si mai poti sa cauti la ei urmatoarele personalitati (cele bune) :Born Leader, Leader, Model Citizen, Model Professional, Spirited, Resolute, Iron Willed, Unflappable, Evasive,Professional, Fairly Professional, Reserved, Jovial, Light-Hearted, Driven, Determined, Resilient, Very Loyal iar cele care trebuiesc evitate :Short-Tempered, Temperamental, Volatile, Confrontational, Easily Discouraged, Low Determination, Casual, Low Self-Belief, Slack, Realist.Ai grija cu scouterii mai slabi cotati acestia mai pot si gresi.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

mey quakiee, de aia urasc eu copy-paste-ul din diverse surse aruncat asa ca o placinta.

eu prefer ca intr-o echipa sa am maxim 2 jucatori born leader sau leader. nici nu vreau sa-mi imaginez daca as avea 4-5 si l-as supara pe vreunul dintre ei sau s-ar certa intre ei.

apoi prefer ca jumate din lot sa aiba aceeasi personalitate, preferatele mele fiind model professional, professional.

si in final as mai vrea 1 jucator care sa fie confrontational, temperamental sa mai pipereze un pic lucrurile ca altfel ma plictisesc.

concluzie: in general ii aleg dupa alte criterii, f rar m-am razgandit din cauza personalitatii dar am facut acest post doar pentru a spune ca imi displace copy-paste-ul pur si simplu din diverse ghiduri/documente fara a prelucra informatia.

altfel, succes cu o formatie plina de leaderi sau de personalitati driven, jovial sau chiar very loial.

Link to comment
Share on other sites

E foarte buna logica,ai dreptate eu doar am enumerat ,mersi pentru completare,ar fi bun un post de genul(sunt si eu subtil) :P enumerate si explicate

Mai vin si eu cu o completare Professional, Fairly Professional, Reserved, Jovial, Light-Hearted, Driven, Determined, Resilient, Very Loyal.Din cate am mai citit acestea ar fi cele mai indicate intr-o echipa, bineinteles fiecare isi alege dupa bunul plac ,filozofie ,logica ,etc.Probabil in asta consta si urarea ta de succes si am decis sa o explic :)

Link to comment
Share on other sites

Am inceput cariera la Dinamo cu update 12.0.4 . Va recomand urmatorii jucatori : Platini - ST ,de la CSK Sofia cu 60k ( a dat 31 de goluri in toate competitiile , 16 in liga 1 ) , Stratila - AMR 50k ( da multe goluri :D ) , Radu Zaharia - DR 100k , Xulu - DC 120k ( am inceput sezonul 2 si are oferte de peste 2 milioane :D ) , Cristescu - MC 100k .

PS : Pe Platini si Stratila i-am luat inainte sa-i ia Dinamo in realitate :P . Poate ca s-a uitat Borcica la commenturile mele de la postul cu Dinamo , unde am aratat poza cu transferurile :)) :-??

Link to comment
Share on other sites

Jumatate din cei care or recomandat jucatori in acest topic, l-au nominalizat pe acel Xulu. Ziceti si alti jucatori, ca devine obositor cand multi se repeta.

P.S. Vezi ca si Platini si Stratila or mai fost pusi de vreo 3 ori in alte posturi.

Link to comment
Share on other sites

Pablo Aimar, Javier Saviola, Robert Earnshaw, Freddy Adu, Freddy Guarin, Maxim Tsigalko, Albert Celades

freddy adu il luam in fm 08 la steaua un jucator foarte bun atunci avea doar 18 ani dadeam foarte putin pe el,da era o extrema destul de promitatoare am si uitat de el .....da parka acum in realitate este la un club din europa pan portugalia daca nu ma insel ,pune si tu un screenshot cu el din cariera ta actuala

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy