Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Jucatori Buni Si Ieftini In Fm 2012


bondo153

Recommended Posts

Ramon(dc),Tardelly(st),Danilo Fereirra(dc)-sunt tineri(<21 ani),liberi de contract,perfect compatibili cu o strategie pe termen lung si cu pretentii financiare rezonabile.Pe primii doi ii am si acum in echipa si sunt in 2016,au medii anuale foarte bune,peste 7,20 iar Ramon evolueaza pe mai multe posturi-dc+dr+dm+mc practic e de neinlocuit!E jucatorul meu favorit in fm12!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

In Football Manager 2012 mai exista Craiova?

Sfat:daca esti prin ligile inferioare il poti lua pe Sebastian Steriu(gratis 17 ani)

am luat patchul acela cu noul sistem competitional romanesc, iar craiova este bagata in liga regionala (liga a 6-a), am 3 promovari directe pana acum, sunt in liga a 3-a si acum incep sezonul, si cu siguranta o sa mai am inca o promovare. in legatura cu sebastian steriu, el a fost cu mine in liga a 4-a la echipa giarmata, fiind cotat la 150k...am jucatori mult peste el, problema ar fi ca nu sunt romani si sunt pusi ca foreign, si nu am cum sa-i joc...am pus scouterii sa caute prin ligile din africa, cehia, rusia, si in general europa de est. in cehia sunt niste jucatori de 16-19 ani care ar fi buni pt orice liga, trebuie crescuti 1-2 sezoane dar fiind in prima liga ati scoate milioane pe ei. am luat acum 4 cehi gratis de la echipele u19, si am atacant de 17 ani cotat la 650k, mijlocasi de 400-500 si un fundas de 400k...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

I puteti lua pe urmatorii: Leroy George AMRL,26 de ani,375k

o extrema foarte buna in ciuda faptului ca calitatile tehnice nu il ajuta.

Jeroen Simaeys D© 27 de ani,275k-Unul dintre cei mai buni fundasi pe care i-am avut.Poate joaca foarte bine cu rol de stoper.

Georgi Hristov 28 de ani 350k Un bulgar AMC playmaker care iti poate aduce o slipire ,o pasa filtranta si iti poate uni si ceilalti jucatori.El-hadji Gueye Un senegalez de 21 de ani,100k.Un DM foarte bun care poate tempera jocul in defensiva si iti poate aduce siguranta in echipa.

portar:L-as recomanda pe Ormenisan dar pe langa acesta pe pustiul de la Rapid 2,Florin Nita care apara foarte bine,iese bine si pe centrari.O sa devina si in joc dar si in realitate un portar complet.O sa vedeti.

O zi buna tuturor

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Eu l-am luat pe anahoret, e FOARTE eftin.

Daca ma gandesc bine, il tot iau de la fm 2...

Salut, oagarilor, oricum. Azi mi-au dat drumul, am acces la internet, mi-au zis sa ma port frumos si fara glume de cacat pe internet ca devin recidivist.

Link to comment
Share on other sites

Eu l-am luat pe anahoret, e FOARTE eftin.

Daca ma gandesc bine, il tot iau de la fm 2...

Salut, oagarilor, oricum. Azi mi-au dat drumul, am acces la internet, mi-au zis sa ma port frumos si fara glume de cacat pe internet ca devin recidivist.

Ti-a ajuns vaselina?

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput cu Otelul, la inceput am avut buget foarte mic, dar in iarna, dupa ce s-au umplut conturile din CL, mi-a aparut chestia aia cu schimbarea obiectivului pentru ca aveam peste 10 puncte peste locu 2 si eram in primavara UEFA, si mi-a dat Mariusica Stan vreo 5 milioane :))

transferuri vara 2011:

Juan Manuel Diaz (River Plate - DL/WBL) 85K, 23 de ani, era pe lista de transferuri, poate cel mai bun transfer - e rezerva lu Alvaro Pereira la nationala, mi-a bifat 15 meciuri la nationala Uruguay-ului si am refuzat oferte de 3-4 milioane pe el. Fizic impresionant aproape totul 14 sau 15, crossing 14, tackling 13, work rate 15 etc. In fine e fundas lateral complet, il recomand oricarei echipe din Liga 1. Salariu sub 100K/an.

Nicolas Domingo (River Plate - DMC/MC) 45K, 25 de ani, e decent, salariu mic, dar nu l-as mai lua inca odata, nu are cum sa joace in fata lui Neagu sau Giurgiu.

Lenny (free agent - ST) 22 de ani, are ceva pretentii salariale, imi pare rau ca l-am luat am avut mare noroc ca l-am vandut in al 2-lea an. Arata genial cu exceptia finishingului, Pace 17-18, agility 19, Acceleration 18, dribling/tehnique 16, flair 18, off the ball 16. L-as fi facut mare daca nu se accidenta odata la 20 de minute jucate

Incercati din rasputeri sa il luati pe Tinashe Nengomasha DM/MC, joaca la Kaizer Cheifs si costa undeva la 300K, 20 determination, 17 natural fitness, ajunge 16 tackling, aggresion, bravery 18, work rate tot tacamu e genial, din pacate mi-a luat-o Kaiserslautern in fata pentru ca nu aveam buget la inceput la Otelul.

Gaston Machin (Huracan - MR) 45K, 27 de ani, e genial jucat ca wide midfielder pentru cei care joaca 4-4-2 sau 4-4-1-1 ca mine. are cam tot ce iti cere acea pozitie 16 sau 17, iar cu Silviu Ilie in partea celalta merge ca uns tactica.

Alberto Cobrea (free agent - GK) 20 de ani, bun pentru al 3-lea portar.

Iarna 2012:

Dacian Varga 200K salariu mic, l-am vandut pe 7 milioane la New York Red Bulls peste 2 ani jumate.

Sergio Araujo 200K imprumutul pe 1 an jumate de la Boca Juniors cu optiune de cumparare de 3 milioane. Poacher, viteza, agilitate, stamina totul 16, finishing, composure, dribling, off the ball 15, first touch 14, din pacate nu i-am activat clauza de cumparare pentru ca Boca i-a prelungit contractul fara sa imi dau seama si imi cerea vreo 500 de mii pe an.

Vara 2012:

Florin Gardos 1,1M mare dezamagire (nu stiu de ce, la skilluri arata bine, dar gafa meci de meci, nici nu se compara cu Sg. Costin) l-am dat la Al Hilal dupa 6 luni cu 1,7M, pe Perendja am luat 1M dar nu cred ca e cu mult mai slab decat Gardos.

Louise Parfait (Genoa, MC) 1,2M, 22 de ani, dintre calitati remarc aggresivitate 19, stamina 19, tehnique/passing/creativity 14, work rate 15, l-am antrenat pe tackling si strenght. Peste un an am avut oferta de la Steaua de 2 milioane dar nu l-am dat, iar acum nu prea mai prinde primu 11 in fata lui Filip.

Ionut Peteleu (Gloria, DR) l-am luat liber de contract.

Sergiu Bus (CFR, ST) 600K, 19 ani, e absolut genia, a iesit cel mai bun tanar jucator al anului 3 ani la rand, are 9 selectii 8 goluri la nationala, 6 le-a dat in primele 2 meciuri cu Andorra si Estonia, il joc Advanced Forward, l-am antrenat pe viteza, iar acum il antrenez la first touch, l-am invatat la preffered moves Shots with Power si Avoids Weaker Foot, e genial pentru ca daca e in fata portii paseaza stanga/dreapta si nu suteaza ca boul de Machado.

Costel Pantilimon (Timisoara, GK) 1M, 25 de ani, daca ai noroc sa revina de la City, i-am dat 200 de mii pe an, are match higher earner, iar acum are 500K/an, dar i-am dat 500K la semnatura ca sa fiu sigur ca il iau pt. ca mai avea ceva oferte. Super afacere mai ales ca l-am dat pe Grahovac cu 1,4M.

David Lazar (Pandurii, GK) 220K dupa ce Pandurii a retrogradat. Ajunge un portar fabulos, din cate imi zic astia din staff ajunge la fel de bun ca Pantilimon.

Michal Rebusic (Slovan Liberec, ST) 1,5M dar cred ca la inceput il luati mai ieftin, un atacant minunat are tot ce ii trebuie, la inceputul jocului are 20-21 de ani, are acceleration, agility 17, ballance 15, heading 15, finishing/composure 14, off the ball 16, team work 18, passing creativity 15, tehnique, dribling, first touch 14 si 15, nu are determinare din pacate dar daca il luam la inceput poate ii dadea ceva Paraschiv.

si cireasa de pe tort Federik Sorensen (Juventus, DC/DR) gratis dar ii plateam tot salariul pe un an adica 500K, imprumutul a fost facut pe 2 ani, in primul an a avut 7,73 la medie, iar in al 2-lea 7,63, iar in Europa lua numai de la 8 in sus.

iar din 2013 incolo am luat numai regeni...

Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba de exploit si aici FM greseste cel mai mult, poate si din cauza asta multi care cunosc jocul de cativa ani, nu-l mai joaca decat ocazional, ca si cazul meu.

E exploit pentru ca ajungi sa vinzi jucatori de mana a doua cu milioane de euro, ceea ce IRL nu primesti nici daca platesti tu sa scapi de ei. Iar cand il vinzi pe Varga pe 7 milioane de euro, nici nu te mai intereseaza locul de campionat, ce tactici sa mai faci, etc. pentru ca patronul te va tine pe viata la echipa cu un asemenea management. It's getting to easy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da yaya sanogo e foarte bun dar costa cam 7 milioane euro in rate sa il cumperi(mai bine Mbaye Niang un fenomen de 5 stele) , eu zic ca jucatori ieftini si buni : Xulu Dc (250k) , Zarko Markovici DC (400k),Marian Cristescu MC (putini buni pe postul lui in joc..200k) Radu Zaharia DR (200k) Machado ST(250 k) sunt extraordinari de buni pt pretul lor, iar Matthias Johansson cel mai ieftin transfer pt un jucator de talie mondiala(world class) un dr exceptional si costa cam 1.2 milioane euro si ai siguranta ca in 5 ani o sa faca peste 20 milioane euro,mai sunt multi altii dar de la 3 mil in sus.

Link to comment
Share on other sites

Fara glume de cacat pe net, doar am precizat.

Pff, credeam ca asta e un forum serios.

Este un forum bun dar sincer ar trebui scrisa varsta undeva ca sa stiu si eu cu cine ma cert pe aici :P sau mai bine zis sa nu ma "obosesc" la comentarii aiurea

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy