Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Jucatori Buni Si Ieftini In Fm 2012


bondo153

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Daca joci cu echipa din liga secunda recomandabil : Digbeu-DM gratis, Hutan-GK gratis, Boya-ST gratis (ala de a fost la Rapid acu cativa ani), Perenyi-WBL/WBR-gratis, si da un search pe jucatori pana in 18 ani cu contract expirat, buba e ca trebuie sa ai 2 juniori in primul 11 in liga 2. In functie de ce echipa ai alegi 2 posturi pt ei si cauti ceva bunicel. Gasesti multi, nu poti sai recomanzi aici pentru ca sunt generati de joc la fiecare "new game", dar ai noroc sa gasesti ceva bun, eu de ex. am gasit unu de 15 ani DRLC cu 15 takling si 12 marking, are low stamina/strenght desigur dar aia se face in timp.

Ideea e ca merita sa pierzi o juma de ora filtrand juniori la player search.

Daca joci cu echipa de prima liga recomandabil e sa cumperi jucatori de la Timisoara, saracii sunt buni si la pret de rahat, l-am cumparat pe Scutaru DRC cu 75k cand am jucat cu Rapid.

Dar sa dai 1 mil pe un jucator nu merita, doar daca tintesti primavara europeana. Cu lotul actual al lui Tg.Mures am luat campionatu in al doilea an cu un singur jucator cumparat, Seto de la Astra. (Si cu nenea Ilies titular in 70% jocuri la 38 ani...da ala niste goluri de la 30 metri de ramai masca :D)

Link to comment
Share on other sites

Radu zaharia {Gaz Metan} vine pe 210k e un jucator foarte bun ptr liga 1

Alexandru amtel {Astra} eu l am laut cu 1M dar il poti da dupa cateva sezoane cu cel putin 5M

Ionut Peteleu {Gloria bistrita} un jucator de viitor eu l am luat al doilea sezon free

Paul Parvulescu {Gaz Metan} 700k

Link to comment
Share on other sites

din primul an poti sa iei asa

Pouplin(gratis portar dar iti cam cere bani la salariu)

Yakubu(gratis si asta)

Gonzalo Sorondo (31 ani parca de la Internacional e pus pe lista de transferuri cu 250 000 -fundas central)

Seitaridis (cu doar 100 000 e pus pe lista de transfer fundas dreapta)

Jamaal Raage(14 ani atacant din Suedia)

Kevin De Bruyne(Genk cu 525 000(m/am/rlc)

Milinkovic(ml/aml)) cu 150 000 de la Slovan Bratislava

Toshev(21 ani bulgar cu 150 000 atacant)

apoi din iarna poti sa pui mana pe jucatori buni si gratis si anume

Donny Neyra(aml/ml/mc peruan)

Steven Cohen(amlrc francez/israelian)

Patrick Olsen(jucator de 17 ani danez parca)

Yaya Sanago(atacant francez 17 ani parca Auxerre)

Fernando Cavenaghi(de la River Plate)

sau platesti cum incepi jocul 150 000 pe Mario Carevic(amlc/mc/ml) si il vrei avea din sezonul urmator(din cate stiu e imprumutat pe la nu stiu ce echipa si va veni din vara)

Link to comment
Share on other sites

Carles Coto(Dinamo Tbilisi) - MR/AMR/ Mai intai Loan, apoi approach to sign si il iei moca.

Eduard Stancioiu - GK - L-am luat liber de contract in sezonul 2

Victoras Catarama - ML/AML - Da niste goluri cu efect din cand in cand de ramai masca.

Valeriu Lupu - DLRC - imprumut

Ionut Voicu - DR

Rodrigo Battaglia - DM/MC - ieftin si bun

Raphael Stanescu - AMC - Bun ca imprumut pt liga 2

Link to comment
Share on other sites

Wallyson l-am cumparat la Steaua in primul sezon in iarna si a dat 10 goluri in 17 meciuri. In sezonul 2 a EXPLODAT a dat 35 goluri in 30 meciuri si a iesit de 13 ori omul meciului. Acum valoreaza 1.7 mil € dupa un sezon jumate.

Semir Stilic am dat 1.1 mil € (il scriu totusi chiar daca valoreaza peste 1 mil) pt ca este bun dupa parerea mea. in 31 meciuri a dat 8 goluri si 21 Assist

http://img830.imageshack.us/img830/974/wallysonoverviewprofile.png

http://img845.imageshack.us/img845/5307/semirstilicoverviewprof.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Eu am luat U.Craiova de la inceput....si in primul an cel mai bun jucator a fost Jean Christian N'Kongue care mi-a marcat 40 goluri in 35 meciuri. Apoi in sezonul al 2-lea am facut cateva transferuri bunicele, am luat un mijlocas stanga gratis care a fost cotat din prima la 500k, are 18 ani, e leton si se numeste Romans Kalnins, am luat de la timisoara un atacant - Octavian Draghici care mi-a marcat 28 de goluri, pe langa alti jucatori la apusul carierei de 33-34 de ani, am reusit sa elimin pe dinamo din cupa si in finala cu timisoara am avut un noroc fantastic...de la 0-2 am primit 2 penalty-uri (mi l-a accidentat pe Draghici grav, 7 luni pe bara) dar am castigat meciul cu 4-2 pana la urma. Un alt jucator bun venit pe nimic -20k euro Karim Massaoui african, DM sau MC a avut un rol important in castigarea finalei cupei si promovarea in Divizia B3 (div a 4-a). Jucatori buni pe care ii puteti cumpara ieftin - Latif Salifu atacant, era cotat la 60k euro, am facut oferta, mi-a fost acceptata si dupa au venit imediat arabii si au facut o oferta de 500k euro. Fatai de la Astra iar e bun, si a luat steaua un jucator foarte bun care m-a batut singur intr-un amical Yacine Qasmi atacant marocan care avea 8 goluri in 12 meciuri iar apoi a fost imprumutat pt 250k.... pt cei din ligile inferioare jucatorii mai sus mentionati (mai putin Qasmi ca are 170k pe an) sunt buni si ieftini. Am uitat sa mentionez, Am luat de la Dinamo 2 un funas de 17 ani venit gratis, era cotat la 100k (dupa ce am terminat primul sezon l-am luat), iar acum mi s-a facut o oferta de 450k pe el si am refuzat-o, preconizez ca o sa-l vand pe la 1-2 mil in 2 ani...deocamdata mi-e cam greu sa fac printuri, daca e nevoie o sa fac si printuri sa vedeti despre ce e vorba si daca va ajuta...

Si acum sa ma laud, in primul sezon dupa ce am iesit din cupa, am batut urmatoarele recorduri: cea mai mare victorie 9-0, cele mai multe victorii la rand 23, cele mai multe meciuri fara gol primit 7, cele mai multe meciuri fara infrangere 63.

Un total de 95 de meciuri, 85 de victorii, 7 egaluri si 3 infrangeri, 308 goluri marcate, 59 primite si 89% procentajul de victorii :D

Bafta unde sunteti, si sper sa se mai anunte jucatori ieftini care te pot ajuta atat pe teren cat si din banii pe care ii poti scoate pe ei

Link to comment
Share on other sites

Fuad Jugo de la FK Svrljig din serbia. Are 18 ani, l-am luat gratis nefiind evaluat la vreun pret...deocamdata e cotat la 20k dar e fenomen, polivalent la mijloc, Centra, stanga, ofesiv, are niste executii fenomenale, viziune si pase la fel. Dupa cateva jocuri deja a fost luat la Serbia U20 si e titular...Pt cei care joaca in ligile inferioare nu dau gres cu el, il bagati titular si va ajuta enorm...numai ca o sa fie Foreign, eu am problema asta pt ca am deja 3 si n-am voie decat 1 titular

Link to comment
Share on other sites

eu sunt in 2013, nu stiu daca a fost generat de calc, doar mi l-a gasit un scouter si cand l-am vazut gratis l-am luat imediat...am mai luat jucatori asa, un atacant asemanator, la 18 ani, dar chiar nu are unde intra pt ca am 5 atacanti foarte buni (cel putin pt nivelul ligii in care sunt) asa ca l-am trimis la U19 sa joace acolo.

In ce an sunteti, unde gasesc jucatorii respectivi? pt ca daca sunt in anumite ligi nu-i pot gasi cu search

Link to comment
Share on other sites

Ormenisan merita, a fost primul transfer pe care l-am facut cand am ajuns la Rapid(in 2015) si in 3 ani si jumatate cat am stat acolo a fost portarul meu titular. Rezultatul: 2 titluri de campion si 3 cupe.

Si eu tot la Rapid :))

Si la mine e titular..Coman e mic copil pentru el

În 2014 sunt

Link to comment
Share on other sites

Il puteti lua pe Gregory Nelson(CSKA Sofia 10K),jucator excelent pentru liga 1.Am primit oferta in iarna primului sezon de 500k pentru el,iar in vara de 900k.Alt jucator bun pentru Liga 1 este Eric Pereira(cel ce a fost la Gaz Metan),ce devine liber de contract dupa primul sezon,insa trebuie sa va miscati relativ repede,caci Karpaty Lvov ,unde este impumutat poate activa cauza de cumparare.Julius Wobay,devine liber de contract in pauza de iarna a primului sezon,si isi poate lua si cetatenie romana.Sebastian Steriu-liber de contract,17 ani,poate evolua foarte mult(in al doilea sezon valoareaza 800K.

Gilbert Fiameynoh(cred ca asa se scrie)Heart Of LIons ,din Ghana,18 ani,suma de transfer sub 100k,atacant.L-am luat in returul primului sezon,in Liga 1 si a reusit 11 goluri si 1 assist in 9 meciuri.Acum in al doilea sezon valoreaza 500k,eu cumparandu-l cu 130k.Nelson saavedra-Union(cred) din Chile.L-am luat in pauza de iarna 500k.Cum a venit la echipa a fost luat in nationala.23 de ani,fundas foarte bun pentru Liga 1.Muhamed subasic-Dresda 150k fundas stanga-are niste calitati interesante.Zoran lesjak(DM)-maribor-500k-atribute mari.Omoijuanfo(norvegia)17 ani-calitati extrem de bune.Inca nu l-am luat.Tobio-liber de contract(dupa primul sezon) Velez fundas central e mai bun decat Gaman si e cu 1 an mai mic.

Sper ca am fost de folos:D

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat U.Craiova de la inceput....si in primul an cel mai bun jucator a fost Jean Christian N'Kongue care mi-a marcat 40 goluri in 35 meciuri. Apoi in sezonul al 2-lea am facut cateva transferuri bunicele, am luat un mijlocas stanga gratis care a fost cotat din prima la 500k, are 18 ani, e leton si se numeste Romans Kalnins, am luat de la timisoara un atacant - Octavian Draghici care mi-a marcat 28 de goluri, pe langa alti jucatori la apusul carierei de 33-34 de ani, am reusit sa elimin pe dinamo din cupa si in finala cu timisoara am avut un noroc fantastic...de la 0-2 am primit 2 penalty-uri (mi l-a accidentat pe Draghici grav, 7 luni pe bara) dar am castigat meciul cu 4-2 pana la urma. Un alt jucator bun venit pe nimic -20k euro Karim Massaoui african, DM sau MC a avut un rol important in castigarea finalei cupei si promovarea in Divizia B3 (div a 4-a). Jucatori buni pe care ii puteti cumpara ieftin - Latif Salifu atacant, era cotat la 60k euro, am facut oferta, mi-a fost acceptata si dupa au venit imediat arabii si au facut o oferta de 500k euro. Fatai de la Astra iar e bun, si a luat steaua un jucator foarte bun care m-a batut singur intr-un amical Yacine Qasmi atacant marocan care avea 8 goluri in 12 meciuri iar apoi a fost imprumutat pt 250k.... pt cei din ligile inferioare jucatorii mai sus mentionati (mai putin Qasmi ca are 170k pe an) sunt buni si ieftini. Am uitat sa mentionez, Am luat de la Dinamo 2 un funas de 17 ani venit gratis, era cotat la 100k (dupa ce am terminat primul sezon l-am luat), iar acum mi s-a facut o oferta de 450k pe el si am refuzat-o, preconizez ca o sa-l vand pe la 1-2 mil in 2 ani...deocamdata mi-e cam greu sa fac printuri, daca e nevoie o sa fac si printuri sa vedeti despre ce e vorba si daca va ajuta...

Si acum sa ma laud, in primul sezon dupa ce am iesit din cupa, am batut urmatoarele recorduri: cea mai mare victorie 9-0, cele mai multe victorii la rand 23, cele mai multe meciuri fara gol primit 7, cele mai multe meciuri fara infrangere 63.

Un total de 95 de meciuri, 85 de victorii, 7 egaluri si 3 infrangeri, 308 goluri marcate, 59 primite si 89% procentajul de victorii :D

Bafta unde sunteti, si sper sa se mai anunte jucatori ieftini care te pot ajuta atat pe teren cat si din banii pe care ii poti scoate pe ei

In Football Manager 2012 mai exista Craiova?

Sfat:daca esti prin ligile inferioare il poti lua pe Sebastian Steriu(gratis 17 ani)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy