Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariere Fm 2012


Mihai

Recommended Posts

Cine se scuza se acuza.

PS:nu insinuez nimic.

deci cei care nu cred ca barca poate fi batuta cu o echipa mica sa-si vada de treaba in alta parte........ :rosu:

P.S. Vreau pareri din partea celor cu experienta in acest joc vis-a-vis de chestia asta.....

Bafta :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Eu cred ca parerile celor cu experienta ti-au fost oferite in pagina anterioara. Maxim 10 reload-uri sau peste ? :D. Daca esti amabil , vino cu un print cu echipele de start , si fitness-ul lor ( la meciul tau cu barca ) , plus un print la pagina informations a clubului tau , unde se vede valoarea lotului , etc. Asteptam.

Link to comment
Share on other sites

sincer nu stiu ce naiba vi se pare chiar asa iesit din comun......eu sper ca in 2-3 sezonae sa iau liga campionilor cu U Cluj ,am vreo 5-6 tineri de 16,17,18 ani care o sa creasca mult in valoare si cu astia sper sa am succes.

Asa si am uitat sa precizez imi aduc aminte ca aveam toata echipa match fit 100%,si fitness 98-100% ceva de genul....

Link to comment
Share on other sites

Bun , inseamna ca ai avut noroc cu carul :D

ahahaha

acuma ce sa mai si zici........ :))))))din statistici nu prea e noroc, am dominat barca la posesie nu cred ca e lucru putin...asa ca.....

asta asa ca m-am ambitionat sa va arat ca se poate sa bati barca fara drept de apel.....fara a trisa cu reload-uri sau FMRTE ala de care ziceti voi ca face nu stiu ce....

oricum tactica pe care o folosesc e foarte foarte buna aplicata pe echipele mici cu jucatori slabuti,care in meci pot avea ratinguri mari.....

Bafta :wave:

Link to comment
Share on other sites

Nu mai stiu daca am mai intrebat sau nu dar imi asum bobarnacele :D .

Cred ca am o problema cu hall of fame , am primit o stire dupa un sezon jumatate de antrenat in care am castigat 2 campionate si o cupa libertadores , o cupa nationala ca sunt pe locul 7 in hall of fame din Romania , in spatele meu era 3 antrenori dar toti retrasi din activitate . Acum dupa ce am aflat de pe forum cum sa intru la hall of fame , am constatat ca nu mai figurez in hall of fame deloc dar locurile 8-9-10 sunt tot aceiasi antrenori insa pe 7 e altcineva . De remediat nu cred ca am vreo sansa decat daca as incepe o noua cariera si sa sper ca nu mai revine gandacul asta , dar cum speranta moare ultima , e ceva de facut in cazul asta ?

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca sunt doua chestii diferite la Hall of Fame, la nationality(unde se contorizeaza toate trofeele obtinute de antrenori de cetatenie romana) si la nation(unde se contorizeaza doar trofeele obtinute cu o echipa romaneasca - aici nu conteaza nationalitatea antrenorului). Poate nu te-ai uitat unde trebuie...

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca sunt doua chestii diferite la Hall of Fame, la nationality(unde se contorizeaza toate trofeele obtinute de antrenori de cetatenie romana) si la nation(unde se contorizeaza doar trofeele obtinute cu o echipa romaneasca - aici nu conteaza nationalitatea antrenorului). Poate nu te-ai uitat unde trebuie...

Le-am rasfoit si eu si am observat ca sunt diferite dar tot nu sunt pe nicaieri . M-am gandit si eu ca poate nu caut bine la inceput dar acum sunt sigur ca nu figurez pe nicaieri .

Link to comment
Share on other sites

Am facut cea mai mare greseala a carierei mele de manager ! :( Dupa o lunga perioada la Porto , in care am castigat cam tot ce se putea ( mai exact in decurs de 5 ani ) , toata echipa o inlocuisem cu regeni super talentati , si jucau foarte foarte bine , insa orice piesa grea o scoteam din echipa mare ca sa dau credit unui tanar , nu o faceam brusc , si nicidecum mai multi deodata. Exemplu : Am gasit un fundas central bun , usor usor l-am scos pe rolando din echipa si l-am dat , am gasit un atacant bun , usor usor l-am inlocuit pe Kleber si l-am dat , si tot asa cu Hulk , Otamendi , Helton , Fucile etc. pana la ultimul jucator , Joao Moutinho. Practic , toata echipa mea ( tot lotul ) era compus din tineri. Varsta maxima ? 24 de ani :D. Bun , toate bune si frumoase , am ajuns la city dupa o oferta de nerefuzat , s-a facut un oarecare schimb de antrenori , Andres Villas-Boas de la ei la Porto , eu de la Porto la ei. Si aici e partea cea mai trista.. am luat o decizie radicala , si anume am vandut absolut toti jucatorii din lot , si cu banii ce-i aveam pentru transferuri , 99 de milioane de euro , plus ce-am mai obtinut din vanzari ( cam inca pe atat ) am inceput sa achizitionez ce-am putut din fostii mei elevi de la Porto , si altii talentati recomandati de scouterii de la Porto ( aveam niste scouteri geniali ). Facusem un shortlist, pe care l-am numit wishlist , si am trecut la treaba. Rezultatul ? 3 egaluri , 1 infrangere si 1 victorie in primele 5 etape ( fara adversari notabili ) din premier league. Acum stau si ma gandesc , de ce am facut eu o prostie asa mare...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy