Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Screenshots


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 799
  • Created
  • Last Reply

532e.th.jpg

Mi se pare geniala tactica. Am castigat campionatul cu Lazio, din primul sezon...iar in al 2-lea echipa arata f. promitator :)

ce fel de fundasi centrali folosesti? Rapizi sau lenti si buni la loviturile de cap pt ca si asta conteaza f mult :) . In schimb ce sa zic e asezarea care imi place mie foarte foarte mult dar niciodata nu am reusit rezultate bune cu ea... :|

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pai in momentul de fata am asa:

Stefan Radu

Andres Dias

Modibo Diakite

Guglielmo Stendardo

...si inca unu care imi scapa.

Lateralii: Radu si Diakite..stiu sa faca de toate. Au viteza decenta (12-13)...in timp ce la Marking, Tackling si Heading..stau in jur de 16

Centralii: Dias si Stendardo..sunt turnuri de control...si f. lenti

Link to comment
Share on other sites

eu am incercat sa folosesc tactica aia la steaua intr-un meci cu Dinamo, am condus cu 1-0 si am pierdut cu 3-1 :| efectiv ma dispera

Line-up: Tatarusanu - Latovlevici, Galamaz, Abrudan, Oros, Voicu - Apostol, Ricardo, Tanase, Antal - Stancu

Locul 18 dupa 6 etape cu 2 puncte :> :|

Link to comment
Share on other sites

eu am incercat sa folosesc tactica aia la steaua intr-un meci cu Dinamo, am condus cu 1-0 si am pierdut cu 3-1 :| efectiv ma dispera

Line-up: Tatarusanu - Latovlevici, Galamaz, Abrudan, Oros, Voicu - Apostol, Ricardo, Tanase, Antal - Stancu

Locul 18 dupa 6 etape cu 2 puncte :> :|

Cum adica ai folosit "tactica aia" ? Poate ai folosit asezarea aia, dar tactica sigur nu.

LE: Asta daca nu ti-a trimis Razvan tactica :D.

Link to comment
Share on other sites

una si mai tare: tocmai m-a eliminat Petrolul din Cupa Romaniei. Sunt pe 16 cu Steaua dar am folosit aceeasi tactica cu care am batut pe Vaslui(locul 4) cu 1-0... Nu stiu mi se pare prea prea nu am trait o asemenea umilinta si un parcurs atat de slab si rusinos in niciun fm :)

Edit: victoria cu vaslui a fost prima victorie din acest sezon dupa 6 etape :fight:

Link to comment
Share on other sites

una si mai tare: tocmai m-a eliminat Petrolul din Cupa Romaniei. Sunt pe 16 cu Steaua dar am folosit aceeasi tactica cu care am batut pe Vaslui(locul 4) cu 1-0... Nu stiu mi se pare prea prea nu am trait o asemenea umilinta si un parcurs atat de slab si rusinos in niciun fm :)

Edit: victoria cu vaslui a fost prima victorie din acest sezon dupa 6 etape :fight:

Si pe mine m-a eliminat Petrolul

In campionat sunt pe 4 in pauza de iarna desi : Steaua 2-5 CFR , Steaua 1-4 Dinamo si Brasov 3-3 Steaua (Brasov fiind locul 16)

In UEL am facut 6 pct si am terminat grupa p 3 | Ajax 13 pct , Metalist 11 pct , Steaua 6 pct, Hibernian 4 pct

la mijloc joc cu Alin Stoica/Teymourian si Apostol

in atac Bilasco(golgheter) si Stancu/Surdu/Onofras/Kapetanos

Link to comment
Share on other sites

ah am uitat sa mai spun ca am fost eliminat din uefa in turul preliminar de o echipa super anonima, adica nu am auzit in viata mea de ea si consider ca stiu destule echipe fie ele si mai mediocre

joc 4-4-2 fiind tactica care a dat cel mai bun randament: Tatarusanu- Latovlevici, Geraldo, Galamaz(Oros), Voicu - Tanase(Szekely), Apostol, Ricardo, Antal - Stancu, Bilasco. Antal, Szekely, Ricardo, Stancu si Voicu joaca fff bine au cele mai mari ratinguri in rest praf.. dar totusi nici unul din acesti jucatori nu pot face diferenta clar

Link to comment
Share on other sites

Stancu este genial in FM(nu ca in realitate nu ar fi) daca stii sa-l folosesti bine.Sezonul trecut mi-a dat 34 de goluri in 36 de meciuri.Le-a dat 4 boabe lui Shitty pe Ghencea :).Ce-i drept are si el perioadele lui proaste, dar pentru Ro, e excelent.

Eu il folosesc in parteneriat cu Garra Dembele, Stancu fiind atacantul de support, iar francezul varful impins :).

Radut se misca si el binisor, te sfatuiesc sa-l folosesti mai des.La fel si Marinescu.

Link to comment
Share on other sites

La cine sa ma uit ?

Also, ultimele 4 etape au fost asa:

Tottenham 1 - 1 Liverpool dupa ce a ratat Gerrard 2 penalty-uri in ultimele 10 minute (acolo puteam castiga titlul, dar nu stiam asta, pt. ca eram la 6 puncte de United pe atunci).

United 2 - 3 Liverpool (la pauza era 2-0 pt United si eram la 9 puncte de ei ... am revenit dupa pauza si le-am dat mustaru' 3-2 si astfel mai aveam 3 puncte de recuperat).

Chelsea 1 - 2 Liverpool (a batut si United pe newcastle cu 3-0).

Liverpool 6 - 2 Blackpool (aveam nevoie de 14 goluri in cazul in care Arsenal batea pe United in ultima etapa, si chiar asa a fost, au batut cu 3-1, deci aveam nevoie de 12 goluri, am reusit sa marchez doar 6...am bagat din minutul 1 toti 4 atacanti care i-am avut, Overload - Take More Risks, Push Higher Up, Get Ball Forward, Shoot on sight...).

:(

Link to comment
Share on other sites

La cine sa ma uit ?

Credeam ca Stoke in EC e problema. Dap in cazul tau e urat, dar s-a intamplat si mai rau. Nu mai tin minte echipele si campionatul dar stiu ca au fost la egalitate de puncte si golaveraj iar campioana a fost declarata echipa care a marcat mai multe goluri. Deci se poate.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy