Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Romania Unleashed 2010/2011


Addy_G

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Addy_G , tot respectul pentru munca depusa, dar sincer Cupa Ligii mi se pare o aberatie.. am sters salvarea mea de 5 ani la Viitorul C-ta din cauza asta.. are reputation low, primesti bani foarte putin daca o castigi, nu iti asigura un loc in Europa deci mi se pare pierdere de timp. Pare ceva bun la inceput, dar cand ajungi sa joci in UCL, campionat, cupa ligii, cupa romaniei timisoareana, e prea mult.. ( asta o zic ca am inceput din liga a3a si stiu ce si cum a fost pe decursul a 5 ani.. e palpitant sa joci fiind in ligile inferioare intr-o astfel de cupa, dar cand ajungi sa joci in Europa, e o pierdere de timp, fitness, accidentari pentru ceva maruntis.. 20 000 $ daca-mi aduc bine aminte )

:hysterical:

Eu sunt foarte multumit de numarul cupelor. Uita-te la echipele din ligile inferioare engleze, toate au macar o cupa sau o finala de cupa, indiferent daca e FA Cup sau Northern Isthmian Cup. Daca nu ai chef de Cupa Ligii, poti folosi fara probleme rezervele si un mic holiday. Insa mi se pare o intrecere misto pentru formatii gen Astra sau Branesti, care oricum nu pot spera la trofee mai mari.

Diferenta dintre noi si Anglia e desigur faptul ca acolo oamenii isi dau silinta pentru a castiga in cupe. Conteaza si prestigiul personal, si rivalitatile. La noi, astfel de cupe sunt artificiale pentru ca nu i-ar pasa nimanui de ele. Dar frumusetea Unleashed-ului e ca creeaza o lume fotbalistica diferita, in care si efortul de la nivel judetean poate sa dea roade, cel putin la nivel de palmares.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical:

Eu sunt foarte multumit de numarul cupelor. Uita-te la echipele din ligile inferioare engleze, toate au macar o cupa sau o finala de cupa, indiferent daca e FA Cup sau Northern Isthmian Cup. Daca nu ai chef de Cupa Ligii, poti folosi fara probleme rezervele si un mic holiday. Insa mi se pare o intrecere misto pentru formatii gen Astra sau Branesti, care oricum nu pot spera la trofee mai mari.

Diferenta dintre noi si Anglia e desigur faptul ca acolo oamenii isi dau silinta pentru a castiga in cupe. Conteaza si prestigiul personal, si rivalitatile. La noi, astfel de cupe sunt artificiale pentru ca nu i-ar pasa nimanui de ele. Dar frumusetea Unleashed-ului e ca creeaza o lume fotbalistica diferita, in care si efortul de la nivel judetean poate sa dea roade, cel putin la nivel de palmares.

ba tu esti nebun, vorbesti de parca ai juca Cupa Ligii in rl. E cu totul diferit fm de IRL, joaca tu intr`o competitie cu 6 reputation si 20k prize daca ai chef. Eu am zis ca e palpitant sa joci in ea cand esti in diviziile inferioare, nu si cand atingi top-ul. De ce sa fim noi ca altii ? Daca joci in Romania iti asumi riscul ca joci intr-o tara cu 12 reputation, deci joci de placere, si in plus, daca tot faci comparatia cu `marea Anglie`, aia cand castigi cupa ligii te trimit in Europa League, si ai premiu mai mult de 20k. De cand ma stiu, romanului ii place sa fie si el ca aialalti, in loc sa fie original, de-asta sunt atat de multe falsuri in tara asta, ca ne`am obisnuit cu chinezariile in loc sa luam ceva de calitate.

Link to comment
Share on other sites

E o non-problema. Daca vrei sa o pierzi neaparat, baga juniori de sub 16 ani, pe pozitii gresite, si da-i un holiday. Dupa infrangere, nu mai ai treaba cu competitia pentru un an. Istericalele chiar sunt mult exagerate avand in vedere situatia.

Si ca o completare, Romania a avut pentru 2 ani o Cupa a Ligii, la finalul anilor 90. A castigat-o FC Bacau de fiecare data :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Eu am criticat cupa cu scopul de a o edita intr-un fel, deci daca vrem sa luam exemplul englezilor, sa fim si noi aproape ca ei ( adica sa marim si noi premiul pentru castigarea cupei si poate o calificare in primul tur preliminar EL ). Am avut marea dezamagire dupa atatea sezoane in care am dorit s-o castig ca sa primesc doar 20k si diploma de buna prezenta. Eu cand critic nu critic pentru a ma afla eu in treaba sau pentru a ma afla deasupra lu x, ci le consider sfaturi, acum ca citesti fraza asta, reciteste primul meu mesaj.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

kelvin, pls inceteaza.

toata lumea a inteles mesajul tau din toate cele 4 posturi care-ti apartin.

o consideri o competitie inutila pt o echipa angrenata in cupele europene. ok, atunci:

IGNORA COMPETITIA!

plm, e atat de greu ?

esti dezamagit ca ai luat doar 20.000 de para ? atunci nu e pt tine competitia aia.

e pt cluburile mici din liga a II-a care vor sa se faca remarcate. sau pt cluburi mari care vor totusi sa aseze un trofeu in vitrina, sa mai ruleze niste jucatori, sa mai vada pustimea la lucru in confruntari cu echipe din liga secunda etc.

Link to comment
Share on other sites

Tot nu pot sa instalez cine ma poate ajuta sa-l instalez un Pm plz sau imi poate explica aici . :D

Downloadeaza fisierul principal, *.dbc, si pune-l in folderul editor data din My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2010. La alegere, poti downloada si fisierul xls de transferuri, care va intra in acelasi folder. Start new game si bifeaza cele doua fisiere downloadate in sectiunea extra files.

Link to comment
Share on other sites

Downloadeaza fisierul principal, *.dbc, si pune-l in folderul editor data din My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2010. La alegere, poti downloada si fisierul xls de transferuri, care va intra in acelasi folder. Start new game si bifeaza cele doua fisiere downloadate in sectiunea extra files.

Multumesc !

Raman dator !

Link to comment
Share on other sites

Am inceput un joc cu Romania pana la Liga IV. Cupele pentru Ligile V au inceput sa includa Steaua sau CFR Cluj. Ori e din cauza faptului ca Ligile V sunt invizibile ori ca jocul le-a mutat pe campioanele Romaniei/castigatoarele Cupei Romaniei in acele cupe regionale.

Known issue :( . Si nu stiu ce as putea sa fac sa rezolv aceasta problema. Daca incepi un joc cu Romania pana la Liga a V-a, totul merge ok. Altfel te poti trezi cu echipe prim-divizionare ce joaca prin cupe regionale.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy