Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Forum Upgrade


Mihai

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Coaie abia am reusit dupa 30 de refreshuri sa intru pe pagina asta. Imi inchide explorerul acest mirific nou forum.

SCHIMBA IN p**a MEA LA LOC !!!

Sustin pe cel care a scris ca e dezorganizat... Arata oribil. Dau new content si nu sunt sigur daca alea sunt pagini pe care nu le-am mai vizitat sau threaduri intregi. e lung, obositor, culori naspa si foarte incarcat. Tocmai ce voiam sa zic ca Windows Vista e de kkt ca are prea multe widgeturi (dar nu am facut-o pentru ca stiu ca pot fi scoase) si hop tu cu forumul asta...

ARRRRRRRRRRRRGGHHH... i fucking hate you :)

Let me now when it's all coming back. Macar un skin, ala vechi, ffs!!!

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Ideea e ca la prima vizita pe noul "aspect" trebuie sa dai mark as read la toate. Ca el considera ca nu ai vizitat niciodata forumul. E ceva de la cache, cookies, plm.

Downgrade nu se poate :(

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

pe vechiul forum exista o optiune de a vedea posturile din ultimele 24 de ore, apoi puteai sa selectezi 48h, ultima saptamana etc.

nu o gasesc si aici...

later: am gasit optiunea. dar nu e la fel de flexibila precum cea veche, nu ma lasa sa selectez 48h/ultima saptamana etc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cam urat, ce sa zic. Trebuia sa fim si noi intrebati daca dorim o schimbare sau nu. Chiar merita un poll de data asta.

Forumul asta, pana la urma, e casa noastra virtuala, cel putin eu asa ma simt aici. E ca IRL, degeaba ne mutam peste tot in lume, acasa inseamna locul unde am crescut, la parinti, si acolo ne simtim cel mai bine cand revenim, la orice varsta. Forumache asta al nostru chiar era unul in stil clasic, adica de bun gust, si era usor accesibil. Asta nou parca e unul de fite si iti da o stare de disconfort.

Nu zic ca nu-s bune schimbarile, da' asta a fost drastica si tare mi-e ca o sa se sparga gasca.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Merge warn-ul, sunt optiuni noi de ignore users si multe alte chestii de protectie, inclusiv interzicerea accesului pe topicuri (daaaa....stiu, unii vor juisa la auzul vestii).

Stiu ca e o schimbare cam radicala si cam neanuntata, dar trebuia sa o fac acum, fiindca aveam nevoie de niste elemente din ea in partea de administrare si asteptam lansarea noii versiuni de ceva vreme.

Pentru multi va fi greu la inceput. Nici eu nu sunt obisnuit cu unele chestii la el si incerc sa le invat din mers. O sa fac tot posibilul sa reglez anumite chestii in functie de ceea ce mi se va semnala aici, dar si in functie de solutiile pe care le ofera astia de la IPB.

Si in primul rand sa rezolv problema cu "top"

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La View New Content imi place faptul ca, daca am dat click pe un topic de acolo, dispare apoi din lista. MA DERANJEAZA insa faptul ca atunci cand apare un nou post pe respectivul topic, el nu mai apare la View New Content.

La profil vezi ca exista niste tabele busite. Alea de info.

In rest, tot nu imi place si tot imi da erori pe IE

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Am facut o modificare majora la partea de search. As vrea sa va delogati si apoi sa va relogati pe forum si sa imi spuneti daca View New Content merge acum asa cum mergea inainte pe forumul vechi.

In IP.Board 2.x, when you click "View new posts" it would show all posts made since your last visit. In IP.Board 3.x due to customer demand, this was changed to show all unread posts, regardless of your last visit timestamp.

As some users understandably do not want the function to work this way, here's the modification necessary to change this back

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Unii "pricepe" greu. Am schimbat functia linkului (numele s-a schimbat automat din cauza functiei).

Acum arata toate posturile din ultimele 24 de ore (Active content in the last 24 hours). Revin la varianta de dinainte?

Link to comment
Share on other sites

vai ce m-am speriat cand am deschis forumul. Credeam ca am nimerit in alta parte :scared

O sa imi ai 1-2 saptamani sa ma obisnuiesc. Pe vechea versiune puteam sa navighez si cu ochii inchisi.

PS: Ce sa intamplat cu punctele noastre. A dat falimet banca cu punctele noastre acolo? Cred ca cineva s-a imbogatit de pe urma noastra... o fi tot Vantu?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy